MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

"Barmani kontra Bariści" za nami

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 28 stycznia 2013, 17:30
Aktualizacja: Poniedziałek, 29 kwietnia 2013, 8:17
Autor: Michalina
Fot. Michalina
Weekend 26 i 27 stycznia upłynął w Galerii Victoria pod znakiem rywalizacji barmańsko– baristycznej.

Starcie „Barmani kontra Bariści” przyciągnęło wielu wałbrzyszan– mogli oni zobaczyć kilka pokazów barmańskich, nauczyć się przygotowywać ciekawe drinki, koktajle i kawy oraz spróbować popisowych numerów w sztuce barmańskiej goszczących barmanów i baristów, co niewątpliwie cieszyło się największą popularnością.

Popisujący się przed wałbrzyską publicznością barmani i bariści to grupa z Krakowa: Marcin Woszczyk, Nikodem Ciołczyk- barmani oraz Karol Bąk i Marcin Kozłowski- bariści. Zostali oni zaproszeni do Galerii Victoria przez organizatorów rywalizacji: Studio Magma i Galerę Victoria oraz współorganizatora Toyotę Wałbrzych Nowakowski, by rozgrzać klientów galerii w ten mroźny weekend i zarazić ich swoją barmańską pasją.

-Nasza grupa powstała trzy lata temu. Połączyła nas pasja i różnego rodzaju doświadczenia w gastronomii- wyjaśniał Marcin Woszczyk, założyciel grupy- Organizujemy różnego rodzaju imprezy, przyjęcia, bankiety. Gościmy nie tylko w Polsce, ale w całej Europie, między innymi cyklicznie na targach w Amsterdamie, organizujemy imprezy dla dużych polskich firm oraz takie z udziałem gwiazd show biznesu.

-To spotkanie w Wałbrzychu jest bardzo udane, zainteresowanie stopniowo rosło- dodawał Nikodem- Początkowo trzeba było ludzi zachęcać, a później podchodzili do barów już sami.

- Z naszej perspektywy był to bardzo dobry event- mówił barista Marcin Kozłowski- Mamy nadzieję, że tak samo podobało się oglądającym.

Przez dwa dni przez stoisko barmańskie przewinęło się bardzo wielu ludzi, każdy mógł nauczyć się tam czegoś interesującego oraz zasmakować w prawdziwej kawie i doskonałych koktajlach.

-Pokazujemy ludziom, jak się z kawą obchodzić, co jest okej, a co stanowi faux pas. Tłumaczymy też, jak zdobyć barmańskie i baristyczne certyfikaty- opowiadał Karol przygotowujący kawę dla wałbrzyszan- W naszym przypadku wszystko zaczęło się od hobby, a potem rozwinęło do tego stopnia, że pracujemy zawodowo.

Wydarzenie można z pewnością podsumować, jako udane i zadowalające odbiorców. To był bardzo dobry początek ferii. Czekamy na podobne imprezy i kolejne spotkanie z krakowską grupą barmanów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dni Wałbrzycha rozpoczęte

Pomnik Rittera odrestaurowany

Bili go butelką i metalową rurką

Po co nam Unia?

Biegające Anioły Hospicjum

Poważna sytuacja w Uzdrowisku Szczawno–Jedlina

Wałbrzych pełen alimenciarzy