MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Trwa remont ul. Wiejskiej w Walimiu

Wiadomości: REGION, Walim
Piątek, 20 lipca 2012, 10:53
Aktualizacja: 10:53
Autor: red
Fot. użyczone
Prace prowadzone są na zlecenie Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu. Remontowany jest 2,5 km odcinek drogi.

Remont przebiega dwuetapowo. Właśnie zakończyły się parce przewidziane w pierwszym etapie remontu: po frezowaniu nawierzchni, położono na nią dwie warstwy bitumiczne: wyrównawczą i wiążącą o łącznej grubości 7 cm, ścięto oraz oczyszczono pobocza jezdni.

Obecnie trwa drugi etap prac: wymieniane są części przelotowe przepustów, odbudowywane ścianki czołowe przepustów, oczyszczane z namułu rowy przydrożne. Zakończenie prac, polegające na umocnieniu poboczy materiałem pochodzącym z frezowania oraz na położeniu ostatniej, trzeciej warstwy ścieralnej na jezdni, przewidziane jest do końca sierpnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Niunia czeka na dom

Kompletnie pijany prowadził "dwójkę"

Budują obwodnicę

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~pp 27-07-2012 22:51
kic ha jak zawsze kto kładzie asafalt a nastepnie robi przepusty chyba tylko polacy
~Walimiak 5-08-2014 17:37
Jeśli już mowa o remontach dróg powiatowych to mam pytanie do władz powiatu. Trwa pseudo remont drogi 3-go. Maja w Walimiu a który potrwa pewnie jeszcze z dwa lata sądząc po tym jak posówają się prace. Pytanie , czy firma prowadząca prace ma pozwolenie na demontaz setek metrów chodników oraz handel prywatnym osobą kostkę betonową brukową z tych chodników ? Wymieniona kostka była kładziona nie tak dawno więc jest prawie nowa .Pytam więc ,czy to nie jest kradzież mienia społecznego Panie Starosto oraz szanowni radni , czy to nie jest nasze publiczne mienie ? Mam nadzieję że zajmie się tą sprawą odpowiednia instytucja strzegąca prawa.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śmieciowy problem

Sortownia jako sukces

Potrącenie na pasach

Antygona według uczniów

Strażacy ze sprzętem