MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Powstała Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Wałbrzyskiej

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 26 października 2011, 14:20
Aktualizacja: 14:21
Autor: Sven
Fot. Sven
Uchwałę o powołaniu LOT–u podjęły 22 osoby. Wszystkie związane z turystyką.

Spotkanie założycielskie LOT-u, jakie miało miejsce 24 października w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu, zgromadziło osoby związane na co dzień z turystyką. Obecny byli m.in. dyrektorzy Zakładu Turystycznego „Podziemne Miasto Głuszyca - Kompleks Osówka", Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu, prezes „Uzdrowiska Szczawno-Jedlina” S.A., spółki Sanatoria Dolnośląskie, ale także pracownicy: Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu, Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu. W spotkaniu wzięła udział także liczna grupa kwaterodawców Ziemi Wałbrzyskiej oraz osoby prowadzące schronisko turystyczne i biuro podróży.

Spośród zgromadzonych osób wybrano Zarząd LOT-u oraz Komisję Rewizyjną. W skład pięcioosobowego Zarządu weszli jako: Prezes – Zbigniew Wojcieszak, Wiceprezes – Jerzy Więcek, Wiceprezes – Igor Hoffman, Sekretarz – Wioletta Mierzejewska, Członek Zarządu – Jacek Pielich.

Pięcioosobową Komisję Rewizyjną tworzą: Wojciech Niedziółka, Małgorzata Nitecka, Małgorzata Trojanowska, Ireneusz Kocbuch i Aleksandra Świtoń.

Podstawowym zadaniem LOT jest integracja społeczności lokalnej - głównie jednostek samorządu lokalnego i branży turystycznej – oraz tworzenie i rozwój produktu turystycznego wokół lokalnych atrakcji turystycznych, gromadzenie i aktualizacja informacji o atrakcjach i produktach turystycznych oraz promocja potencjału turystycznego i rekreacyjnego Ziemi Wałbrzyskiej.

Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Wałbrzyskiej będzie platformą współpracy Powiatu Wałbrzyskiego, lokalnej społeczności, stowarzyszeń i branży turystycznej.

Czytaj również

Koalicja zmobilizowana

Żywot Mariana

Znamy nazwiska posłów z naszego regionu!

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~xyz 26-10-2011 17:17
litości !!!!!
~ąla w. 26-10-2011 19:16
Czerwone pająki jak zwykle robią picuś -micuś. Bo przecież wszyscy wiedzą że herbata staje się słodsza od mieszania a nie od dodania cukru
~~~ 26-10-2011 19:21
A ludzie mówią że asystentem tego słynnego Wojcieszaka będzie Marek Dyduch bo ma teraz trochę wolnego czasu .
~Wałbrzych Tourist :) 26-10-2011 20:35
Ciekawe czy Zarząd i Komisja Rewizyjna pójdą do lasu znakować szlaki turystyczne :)
~Król Maciuś 26-10-2011 22:21
Dobrze, że są ludzie którzy chcą działać na rzecz tego regionu.Wszyscy muszą zostać przekonani, że w turystyce cała nasza przyszłość.
~ona77 27-10-2011 6:43
promocja potencjału turystycznego i rekreacyjnego Ziemi Wałbrzyskiej. o tak ... mamy jedną atrakcję w naszym mieście (którą warto promować .. ale ku przestrodze ) jakiej nie ma żadne inne miasto w Polsce .. Twierdza ... Mobruk,warto obejrzeć a przy okazji po inhalować się ... zdrowym Mobrukowym powietrzem ...
~ona77 27-10-2011 9:05
Pomijam juz fakt,że następna TAKA organizacja to tylko garb na plecach podatników ....
~silencium 27-10-2011 11:01
a czy taka organizacja nie jest non-profi ? ? ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Niepewny los basenu

Nobel dla Tokarczuk!

PiS zyskuje [aktualizacja 14.06]

Zrezygnujcie z plastiku!

Wałbrzych za KO