Wałbrzych: Pierwsza kwarta zadecydowała

Niedziela, 23 stycznia 2022, 9:18
Aktualizacja: 9:27
Koszykarze wałbrzyskiego Górnika pokonali AZS AGH Kraków 90–75

O wyniku meczu zadecydowała świetna w wykonaniu Górników pierwsza kwarta. Podopieczni Łukasza Grudniewskiego po 10 minutach prowadzili 24-10. W kolejnych trzech kwartach gracze z Krakowa grali ambitnie i prowadzili wyrównany bój z faworyzowanymi wałbrzyszanami, ale ta przewaga z pierwszej kwarty była decydująca i to ona była głównym powodem tego, że AGH nie był w stanie zniwelować straty i powalczyć o wygraną. W naszym zespole wciąż brakowało narzekającego na zdrowie Jana Malesy, ale dobre zawody rozegrał Marcin Dymała i jak zwykle bardzo solidnie zaprezentował się Hubert Pabian, a swoje minuty wykorzystali Damian Durski i Bartłomiej Ratajczak.

Górnik Wałbrzych - AZS AGH Kraków 90-75 (24-10, 19-21, 23-23, 24-21)

Górnik: Dymała 23 (8 zbiórek, 5 asyst), Pabian 18 (12 zbiórek), Ratajczak 14, Durski 13 (6 asyst), Niedźwiedzki 9, Zywert 6 (6 asyst), Kruszczyński 5, Cechniak 2 (7 zbiórek), Jakóbczyk 0, Jeziorowski 0.