Czytających: 5866

Kołobrzeg: Mamy półfinał!

Niedziela, 28 kwietnia 2024, 9:47
Aktualizacja: 10:01
Koszykarze wałbrzyskiego Górnika, wspierani przez kilkudziesięcioosobową grupę kibiców Wałbrzyskiego Kotła, wygrali w Kołobrzegu z miejscową Kotwicą w trzecim meczu play off i zapewnili sobie awans do dalszej fazy.

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana i zacięta i żadna ze stron nie potrafiła wypracować znaczącej przewagi i w efekcie po 10 minutach 24-25 dla Górnika. W drugiej ćwiartce długimi fragmentami to nasi prowadzili 2-3 punktami, ale w ostatnich 3 minutach Kotwica zagrała skuteczniej i dzięki temu do przerwy prowadziła 48-42.

W trzeciej kwarcie Górnik dość szybko zniwelował tę stratę punktową, ale w 25. minucie po trafieniu Pielocha miejscowi prowadzili już 62-55. Nasi znów zmniejszyli straty, by dopuścić do sytuacji, gdy w 29. minucie było 77-68 dla Kotwicy. Trafienie Jacksona zakończyło kwartę, ale Kotwica miała solidną przewagę (77-70) przed ostatnią kwartą. I te ostanie 10 minut było popisowe w wykonaniu podopiecznych Andrzeja Adamka. W 34. minucie po celnej trójce Jakóbczyka doszliśmy rywali i był remis po 81. Za chwilę kolejną trójką popisał się Jakóbczyk i wyszliśmy na prowadzenie 81-84, którego już nie oddaliśmy do końcowej syreny.

Sensation Kotwica Port Morski Kołobrzeg - Górnik Zamek Książ Wałbrzych 86-95 (24-25, 24-17, 29-28, 9-25)

Górnik: Jakóbczyk 18, Jackson 17, Góreńczyk 15, Niedźwiedzki 14 (7 zbiórek), Durski 12, Wilk 8 (7 zbiórek), Kowalenko 7 (6 zbiórek), Pabian 2, Margiciok 2 (7 zbiórek), Dawdo 0, Czempiel 0.