Czytających: 6140

Wałbrzych/Kraj: Obie walki wygrał

Wtorek, 8 sierpnia 2023, 13:32
Aktualizacja: 13:33
To kolejny wielki sukces sportowy wałbrzyskiego policjanta. Będący od lipca zeszłego roku w reprezentacji Polski Światowej Organizacji Kickboxingu sierż. Konrad Piechaczek, wrócił w miniony weekend z zawodów, które odbyły się angielskim Barnsley, z pasem mistrzowskim jako podwójny mistrz świata tej organizacji. W ringu w wadze ciężkiej stoczył dwa pojedynki, jednogłośnie zwyciężając oba.

Wałbrzyski funkcjonariusz do kadry Polski WKO dołączył rok temu i już podczas debiutu zdobył srebrny medal indywidualnie podczas Mistrzostw Świata Światowej Organizacji Kickboxingu. Nasz funkcjonariusz wystartował w lipcu 2022 roku w konkurencji Kickboxing Light Contact do 90 kilogramów. W finale, po niejednogłośnej decyzji sędziów, przegrał z Anglikiem Kieranem Salvinem.

W tym roku w boksie sierż. Korad Piechaczek nie miał sobie równych w wadze ciężkiej. Najpierw w kategorii +94 kg pokonał Szkota Dechlana Nicolla, a w kategorii +90 kg okazał się lepszy od Australijczyka Hamida Attana. Wałbrzyski policjant zdobył w ten sposób dwa złote medale i pas mistrzowski wagi ciężkiej, którego bronił będzie w przyszłym roku podczas kolejnych mistrzostw.

W sumie kadra Polski zrzeszona w World Kickboxing Organisation zdobyła w tym roku aż 13 złotych, 10 srebrnych i 5 brązowych medali.

Przypominamy, że sierż. Konrad Piechaczek sporty walki trenuje od siedmiu lat. Od początku związany był z głuszyckim klubem Only Fighting, gdzie ćwiczy pod okiem innego doświadczonego policjanta – również pasjonata sportów walki - asp. szt. Mariusza Lesia. Obecnie nad sportową formą sierż. Konrad Piechaczek pracuje także z Grzegorzem Lenartem z Vorenusa Jawor.