MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

100 000 zł na edukację młodzieży w powiecie

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 23 sierpnia 2011, 9:27
Aktualizacja: 9:28
Autor: RED
Fot. użyczone
Pieniądze zostaną przeznaczone na popularyzację nauk ścisłych, szkolnictwa zawodowego oraz warsztaty fotografii . Zajęcia dla 90 uczniów naszego powiatu będą realizowane w ramach dwóch projektów, na które Starostwo Powiatowe w całości pozyskało fundusze z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Ze wsparcia skorzysta łącznie dziewięćdziesięciu uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w naszym powiecie. Adresatami pierwszego projektu pn. "Weekend w plenerze - warsztaty fotograficzne dla młodzieży z terenów wiejskich powiatu wałbrzyskiego" będzie trzydziestu uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Fotoamatorzy wezmą udział w trzech weekendowych plenerach prowadzonych przez doświadczonych fotografów, a na koniec zaprezentują swoje prace na specjalnie zorganizowanej dla nich wystawie.

Z kolei drugi projekt - ,,Robotyka i plastyka - dwa światy, jedna przyszłość" – ma charakter edukacyjno-promocyjny i skierowany jest do gimnazjalistów. Poprzez realizację warsztatów przybliżone zostaną młodzieży możliwości i atrakcyjność szkolnictwa zawodowego. Twórcy projektu chcą również wzbudzić w młodych ludziach zainteresowanie naukami ścisłymi.

Oba projekty zostały przygotowane przez pracowników Wydziału Promocji, Współpracy Zagranicznej i Funduszy Zewnętrznych Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu i będą realizowane od stycznia do czerwca 2012 roku.

Czytaj również

Chronią przyrodę

Falstart Górnika

Wyłonili wykonawcę

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~fox 23-08-2011 9:52
TW wyskoczył z tą grodzkością jak filip z konopi, p. Szełemej to niepoprawny wizjoner i niestety nie jest tak pięknie jak on mówi a grodzkość dla Wałbrzycha to sprawa skomplikowana i nie taka prosta jak łączenie szpitali.
~ 23-08-2011 10:13
fox matole nie TW tylko wszedzie jest-Gazeta Wrocławska to nie TW
~ 23-08-2011 10:23
Dlaczego ani słowem portal nie wspomina o grodzkosci dla Wałbrzycha????Wszedzie juz jest na kazdym portalu i gazecie??zupa i ziemniak wazniejszy?(trzeci raz pisze bo komentarz jest usuwany)
~ 23-08-2011 10:30
http://www.walbrzych24.com/wiadomosci/35-wiadomoci/5085-grodzko-rozmowa-z-prezydentem
~RED 23-08-2011 10:37
O jakiej grodzkości? Przecież w tej sprawie nie zapadły ŻADNE decyzje.
~fox 23-08-2011 10:40
matoła to w rodzinie sobie znajdź, karmią Cię papka medialną a ty łykasz, RED ma rację nie zapadły żadne decyzje i p. SZ może sobie popaplać.
~Ciunio 23-08-2011 10:50
A ja uważam, że warsztaty z fotografii, szczególnie młodzieży ze środowisk wiejskich, dadzą bardzo dużo. Tak, fotografia szeroko rozumiana, to bardzo ważna dziedzina życia tej młodzieży. "Weekend w plenerze" to marzenie każdego dziecka ze wsi. O szkołach zawodowych nie będę pisał, bo tych co je kiedyś zlikwidowali to bym powiesił...wiecie za co?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Strefa w Boguszowie?

Radni będą głosować w sprawie referendum

Dyduch z numerem 1

Dalej nie pojadą?

Kuchciński nie zaszkodził