III-liga koszykarzy: Zwyciężamy po dogrywce, Górnik Nowe Miasto powalczy o II–ligę!

Sobota, 26 marca 2011, 20:29
Aktualizacja: Niedziela, 27 marca 2011, 14:13
Autor: MDvR
Wałbrzyscy koszykarze mieli za zadanie wygrać mecz w Kątach Wrocławskich i to zadanie wykonali w 100%, choć o końcowy wynik musieliśmy drżeć bardzo długo. Po 40 minutach na tablicy wyników było 65:65, w dogrywce lepsi okazali się Górnicy wygrywając ostatecznie różnicą pięciu „oczek”.

Od początku starcia w Kątach Wrocławskich kibice obserwowali zacięty bój o końcowe zwycięstwo, a gospodarze wcale nie zamierzali oddać nam łatwo tej wygranej. Po 10 minutach Polkąty prowadziły 20:12. W drugiej odsłonie dzięki dobrej dyspozycji Łabiaka i Kołodzieja do głosu doszli wałbrzyszanie którzy wygrali 23:14 i na przerwę schodzili prowadząc 35:34. Trzecia ćwiartka to znów dominacja gospodarzy, którzy zacieśnili szyki w obronie, tracąc zaledwie 10 „oczek”, przy zdobytych 18. Przed ostatnią kwartą miejscowi prowadzili różnicą siedmiu punktów, Górnicy myśląc realnie o barażach, wiedzieli, że ten mecz trzeba wygrać. Po raz kolejny doszli przeciwników doprowadzając do dogrywki przy rezultacie 65:65. Do dodatkowym czasie gry więcej zimnej krwi zachowali nasi koszykarze, którzy wygrali ostatecznie 78:73.

To zwycięstwo gwarantuje nam udział w barażach o II-ligę. Znamy już dwóch przeciwników w turnieju półfinałowym, są to: Zagłębie Sosnowiec (1 miejsce w rozgrywkach śląsko- opolskich) i MOSiR Stalowa Wola (2 miejsce w rozgrywkach podkarpacko- lubelskich). Czekamy jeszcze na rozstrzygnięcie w grupie małopolsko- świętokrzyskiej, naszym rywalem będzie drużyna, która zajmie 2 miejsce- AZS AGH Kraków, albo Siemaszka Piekary.

Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie – Górnik Nowe Miasto Wałbrzych 73:78 (20:12, 14:23, 18:10, 13:20, dogrywka 8:13)

Górnik: Łabiak (23), Kołodziej (19), Myślak (13), Borzemski (9), Olszewski (8), Karwik (6), Kaliński, Bujnowski, Dworak, Drywa