Czytających: 4368

Wałbrzych: Zwycięski Juventur. Granit pokonany 3:0

Niedziela, 7 czerwca 2009, 14:25
Aktualizacja: Poniedziałek, 8 czerwca 2009, 19:34
Piłkarze Juventuru Wałbrzych bez większych problemów pokonali na własnym stadionie 3:0 jedenasty w tabeli Granit Roztoka. Dwie bramki w tym spotkaniu zdobył Tomasz Resel, a jedno trafienie dołożył Edward Chałupka.

W pierwszej części spotkania wiało nudą. Granit Roztoka jedyną szansę na zdobycie bramki miał w 24 minucie, kiedy to Ireneusz Szot uderzył piłkę przewrotką. Futbolówka wylądowała jednak kilka metrów od bramki bronionej przez Kamila Jasińskiego. Groźną sytuację gospodarze przeprowadzili w 39 minucie meczu. Dokładnie ze środka pola do Edwarda Chałupki zagrał Tomasz Resel i ten pierwszy w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce.

W drugiej połowie gospodarze zaatakowali bardziej zdecydowanie. Bramka na 2:0 padła w 56 minucie. Do dokładnie wykonanego rzutu z autu doszedł Tomasz Resel i głową zaskoczył bramkarza gości. Granit próbował odrobić straty. Szansę na to miał w 57 minucie, kiedy to sędzia spotkania podyktował rzut karny za faul na Sławomirze Józefku. Bartosz Ślęczka jedenastki nie wykorzystał i Juventur prowadził wciąż dwoma bramkami. W 76 minucie mogło być 3:0 dla gospodarzy. Po podaniu Chałupki bardzo ładny strzał ze środka pola oddał Tomasz Resel. Piłka najpierw trafił w poprzeczkę, a następnie w linie bramkową. Gospodarze domagali się uznania bramki twierdząc, że futbolówka przeszła całym obwodem linie końcową, ale sędzia główny tego spotkania decyzji nie zmienił. W 78 minucie bramkę kontaktową dla Granitu mógł zdobyć Tomasz Kowalski. Bardzo ładne uderzenie z rzutu wolnego w długi róg obronił jednak Kamil Jasiński. 2 minuty później kolejnej groźnej sytuacji nie wykorzystał Ireneusz Szot trafiając z 5 metra w bramkarza gospodarzy. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się rezultatem 2:0 dla Juventuru, w doliczonym czasie gry piękną akcję przeprowadził Paweł Zamorski. Jego uderzenie z ostrego kąta wybronił jeszcze Łukasz Śliwa, ale na dobitkę Tomasza Resela nie był w stanie zareagować. Juventur zasłużenie wygrał 3:0

Juventur Podzamcze Wałbrzych - Granit Roztoka 3:0 (1:0)
1:0 ’39 Chałupka