MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

Żuk z punktami

Wiadomości: Europa
Piątek, 13 grudnia 2019, 16:12
Aktualizacja: 16:15
Autor: PAW
Fot. archiwum
Kamil Żuk pochodząca z Sokołowska zaprezentowała się z bardzo dobrej strony podczas startu w Pucharze Świata w biathlonie.

Dorothea Wierer wygrała drugi sprint w sezonie. Po wygranej w Ostersund okazała się najlepsza również w Hochfilzen. W czołowej dwudziestce uplasowały się Kinga Zbylut i Kamila Żuk. Biegu nie ukończyła Monika Hojnisz-Staręga.

Hojnisz-Staręga zaliczyła upadek przed drugim strzelaniem. W jego efekcie do przyrządów celowniczych dostało się sporo zmrożonego śniegu. Próby jego usunięcia spełzły na niczym, Polka strzelała z karabinu rezerwowego, ale nie była w stanie strącić żadnego z krążków. Po przebiegnięciu pięciu karnych rund zeszła z trasy. Szkoda, bo do momentu upadku Hojnisz-Staręga radziła sobie dobrze. Po pierwszym, bezbłędnym strzelaniu miała 25. czas.

Liderka kadry nie była w stanie powalczyć o czołową lokatę, zastąpiły ją koleżanki z drużyny. Kinga Zbylut strzelała bezbłędnie i zajęła czternaste miejsce, co jest jej drugim najlepszym wynikiem w karierze. Kamila Żuk z jedną karną rundą na koncie sklasyfikowana została tylko dwie lokaty niżej. Dla niej jest to z kolei trzeci najlepszy wynik w życiu. Zbylut i Żuk to jedyne Polki, które zobaczymy w niedzielnym biegu pościgowym. Magdalena Gwizdoń spudłowała raz i zajęła 63. miejsce.

Źródło: www.biatlon.pl

Twoja reakcja na artykuł?

8
89%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
11%
Złości
0
0%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ulica Europejska

Solidny dorobek

Kolarskie wyzwania

Mocna drużyna

Kilka słów o wsparciu dla Wałbrzycha

Serce pełne nakrętek

Juniorzy z medalami

Uciążliwości jeszcze potrwają