MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 29 maja
im. Magdaleny, Urszuli

ZOO potrzebuje pomocy

Wiadomości: REGION, Łączna
Środa, 1 kwietnia 2020, 13:33
Aktualizacja: Czwartek, 2 kwietnia 2020, 8:22
Autor: red
Fot. archiwum
Na terenie Gminy Mieroszów od 8 lat funkcjonuje, dając radość nam i schronienie ponad 100 gatunkom zwierząt, ZOO w Łącznej.

Jak większość atrakcji turystycznych, począwszy od 11 marca bieżącego roku, musiało zostać zamknięte dla zwiedzających ze względu na stan epidemii.
- Nasze ZOO to jeden z nielicznych w Polsce zwierzyńców, w którym można bawić się z lemurami na wolności. Miesięczny koszt utrzymania ZOO to ponad 40 tys. zł, tymczasem dochodu ze sprzedaży biletów z powodu pandemii niestety brak. Placówka utrzymuje się wyłącznie z własnych dochodów, nie jest w żaden sposób dotowana ani sponsorowana. W obliczu obecnej sytuacji może liczyć tylko na dobre serca gości i miłośników zwierząt. Rada Miejska Mieroszowa wraz z Burmistrzem Andrzejem Lipińskim zwraca się z ponowną prośbą, apelem do ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe czy żywnościowe dla podopiecznych ZOO. Dbajmy o nasze lokalne atrakcje. Każda złotówka daje nadzieję na to, że ponownie będziemy mogli spotkać się z naszymi tygrysami, kangurami, antylopami, wilkami polarnymi i oczywiście z lemurami. Pomóc może każdy, wpłacając dowolną kwotę na portalu zrzutka.pl pod nazwą „Posiłki dla ZOO w Łącznej” - czytamy na profilu społecznościowym gminy Mieroszów.

https://zrzutka.pl/posilki-dla-zoo-w-lacznej

Twoja reakcja na artykuł?

3
20%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
9
60%
Smuci
3
20%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Budżet na plusie

Stara Kopalnia ma 250 lat

Prawdziwa ewolucja

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~olo 1-04-2020 19:25
Cena za bilety jak we Wrocławiu w ZOO tylko Wrocław ma oceanarium i zwierząt 100 x więcej , a w Łącznej to jest schronisko
~Xxx 2-04-2020 22:53
Nie ma co teraz oceniać, trzeba pomóc!
~Marek Wielbiciel Zoo 3-04-2020 7:26
Zoo Wrocław 50 zł osoba, Zoo Łączna 20 zł osoba. W Łącznej naturalnie bliższy kontakt, Zoo Wrocław tłumy ludzi zwierzaki daleko. Zoo Wrocław finansuje miasto z podatków mieszkańców, Zoo Łączna wsparcia brak. Jest różnica, Trzymam kciuki za Zoo w Łącznej. Pomoc wysłana.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trenuj z mistrzem

Zrób sobie test

PSZOK działa

Szkoły nadal zamknięte

Nie będzie cięć w sporcie