MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 4 czerwca
im. Franciszka, Karola

Znów będą szukać tunelu i pociągu

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 26 lipca 2017, 14:03
Aktualizacja: 15:04
Autor: red
Fot. archiwum
Prawdopodobnie jutro na teren 65 kilometra trasy kolejowej Wałbrzych–Wrocław powrócą eksploratorzy poszukujący "złotego pociągu".

Nie tak dawno na tym terenie prowadzone były badania przez Przedsiębiorstwo Badań Geofizycznych. Wyniki badań grawimetrycznych okazały się obiecujące. Teraz naukowcy wrócą do Wałbrzycha i rozpoczną kolejną serię badań w czterech wyznaczonych punktach. Przy tych badaniach fachowcy będą posługiwać się sondowaniem elektrooporowym, które polega na badaniu gruntu za pomocą prądu. Jest to metoda nieinwazyjna. Badania mają potrwać co najmniej kilka dni.

Piotr Koper, który od początku jest do poszukiwań "złotego pociągu" entuzjastycznie nastawiony, teraz też wierzy, że badania zakończą się powodzeniem. Od najbliższych badań i ich wyników zależą dalsze kroki eksploratorów. Jeśli bowiem te wyniki potwierdzą anomalie, być może kolejnym krokiem, czy etapem, będą odwierty w tych właśnie sprawdzanych miejscach. Oczywiście do tego będą potrzebne kolejne pozwolenia, m.in. PKP i konserwatora zabytków.

Czytaj również

Zastąpili dorosłych

Napadł na nastolatka

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Leszek 26-07-2017 16:22
No i dobrze, jak coś podejrzewają to niech kopią.Powodzenia.
~Nowal 27-07-2017 13:30
Że tajemnice są ukryte,to wiadomo,ałe czy na pewno tam?Są wiadomości,że od dworca Wałbrzych Miasto,w kierunku wzgórza Gedymina prowadził tor;no właśnie.
~ 27-07-2017 13:54
W Walbrzychu jest wiele pewnych ,potwierdzonych miejsc gdzie odkrycie ich bylo by sensacja....ale co !!!ich nie wolno odkryć i koniec. Moze nowe pokolenia będą mądrzejsze i nie dadzą sie rządzić przez nie kogo innnego jak nazistow .
~ueshiba 27-07-2017 14:00
Ta....wiadomosci, legendy, fakty i mity....zapewne nie jeden twierdzi, ze mial przyjemnosc uslyszec cudowna historie, od konajacego starego Niemca, ktory byl "prawa reka" Hitlera i na niezbite dowody na ukryta gore zlota! Coz miasto zapewne sporo zyskalo na tej zlotej bajce, ktora rozruszala ruch turstyczny....Ja sie tylko zastanawiam czy przypadkiem byly Minister Kultury nie dostal przypadkiem w lapke za to, ze widzial nawet armatki i dzialka na tym zdjeciu, zrobionym przez oslowaiony gejoradar "badaczy"....
~Qwerty 28-07-2017 8:05
Koper idz się chłopie napij i wstydu oszczędź
~Kert 28-07-2017 17:46
Powodzenia Panowie! ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Konkurs na piktogram

Apollo wraca

Kreatywnie w domu

Langer kontra Szwajgier – czy sprawa trafi do Prokuratury?

Powiat wspomógł Hospicjum