MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Znamy zwycięzców Marszu Na Wielką Sowę

Wiadomości: REGION
Czwartek, 6 października 2011, 7:43
Aktualizacja: 7:44
Autor: PAW
Fot. użyczone
Dobiegł końca cykl zmagań pn. „Sowiogórski Nordic Walking – Marsz na Wielką Sowę”. Ostatnia, trzecia edycja marszu, odbyła się w Lasocinie, a konkretnie w przepięknym gospodarstwie Agroturystycznym „Cicha Woda”.

Po raz kolejny pogoda rozpieszczała organizatorów z Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda oraz, co najważniejsze - zawodników, którzy w liczbie 43 stawili się na linii startu tradycyjnie o godzinie 11.00. Tym razem organizatorzy zmienili nieznacznie początek zmagań, oddzielając start mężczyzn i kobiet. Przed rozpoczęciem marszu nie zabrakło oczywiście profesjonalnej rozgrzewki wraz z pokazem techniki Nordic Walking, prowadzonej przez wykwalifikowanego instruktora.

Trasa ostatniej edycji tegorocznego Sowiogórskiego Nordic Walking była znacznie krótsza niż poprzednia i liczyła 4 km i zgodnie z zapowiedziami organizatorów, meta usytuowana została nie jak w dwóch poprzednich edycjach na szczycie Wielkiej Sowy, tylko w odległości ok. 3 km od Przełęczy Walimskiej. Wszystko po to, aby uniknąć najtrudniejszego i najbardziej stromego odcinka trasy, którego pokonanie mogłoby być dla niektórych uczestników zbyt męczące i niebezpieczne.

Najszybszym zawodnikiem tego dnia okazał się Mateusz Czekała z Walimia, któremu pokonanie wytyczonej trasy zajęło zaledwie 31 minut. Na kolejnych miejscach znaleźli się Arkadiusz Lewandowski z Walimia oraz Łukasz Krzewiński z Wałbrzycha - zwycięzca dwóch poprzednich edycji. Równie zacięta rywalizacja toczyła się wśród kobiet. W efekcie linię mety jako pierwsza przekroczyła Monika Gisterek z Jedliny-Zdroju z czasem 37 minut, a zaraz za nią ze stratą zaledwie 1 minuty na mecie zameldowała się Martyna Jastrzębska z Wałbrzycha oraz trzecia w kolejności tego dnia kobieta - Elżbieta Szymaniak z Nowej Rudy.

Po zregenerowaniu sił na mecie i zasłużonym odpoczynku, wszyscy uczestnicy i uczestniczki wrócili do Gospodarstwa „Cicha Woda” na gorący posiłek, którym była tego dnia pożywna grochówka. Na zakończenie cyklu zmagań nadeszła długo oczekiwana chwila dekoracji. Zwycięzcami w klasyfikacji generalnej po trzech edycjach Marszu Na Wielką Sowę okazali się:

W kategorii mężczyzn: miejsce I - Łukasz Krzewiński z Wałbrzycha (68 pkt.), miejsce II - Mateusz Czekała z Walimia (50 pkt.), miejsce III – Krzysztof Wieczorek z Nowej Rudy (32 pkt.).

W kategorii kobiet: miejsce I – Elżbieta Szymaniak z Nowej Rudy (58 pkt.), Monika Gisterek z Jedliny-Zdroju (57 pkt.), III miejsce – Martyna Jastrzębska z Wałbrzycha (47 pkt.).

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w klasyfikacji generalnej otrzymali puchary, medale, pamiątkowe dyplomy oraz upominki od władz Pieszyc, a miejsc 4-10 medale i dyplomy. Udekorowani zostali także najstarsi uczestnicy marszu, czyli Eugenia Rusin ze Świdnicy oraz Marian Woźniakowski z Jedliny-Zdroju. Organizatorzy nie zapomnieli również o dzieciach z Domu Pomocy Społecznej w Ludwikowicach Kłodzkich, które bardzo dzielnie i wytrwale brały udział we wszystkich trzech edycjach zawodów i za tę wytrwałość otrzymały medale oraz pamiątkowe dyplomy. Wręczono również nagrodę specjalną tytułem „Miss Gracji Sowiogórskiego Nordic Walking” ufundowaną przez Sołtys Bratoszowa (gmina Pieszyce), Radę Sołecką Bratoszowa oraz serwis www.bratoszów.pl, którą otrzymała Monika Gisterek z Jedliny-Zdroju. Tego dnia żaden z uczestników nie pozostał bez nagrody, ponieważ zawodnicy, którzy znaleźli się poza pierwszą 10, otrzymali od organizatorów pamiątkowe dyplomy za uczestnictwo w Sowiogórskim Nordic Walking.

Niespodzianką dla uczestników było losowanie nagród. Było to 5 par kijów do Nordic Walking z włókna szklanego jednej z najlepszych firm na świecie – Yoko. I tak szczęśliwymi posiadaczami nowych kijów do Nordic Walking zostali: Arkadiusz Lewandowski z Walimia, Bożena Krawczyk z Ruszowic , Martyna Jastrzębska z Wałbrzycha, Natalia Andrzejewska z Ludwikowic Kłodzkich oraz Marcin Bloch z Ludwikowic Kłodzkich

Organizatorami tegorocznego Sowiogórskiego Nordic Walking byli: Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda, Uczniowski Sowiogórski Klub Sportowy Gminy Nowa Ruda. Współorganizatorzy: Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu, Urząd Miejski w Pieszycach.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zmiana organizacji

Dewastują budynki

Zrezygnujcie z plastiku!

Smutny finał

Kamieniecka oddana

Wysportowani seniorzy

Wyraźnie na PiS

Nobel dla Tokarczuk!