Zalogowanych: 5

Wałbrzych: Znamy pierwszych finalistów

Poniedziałek, 29 czerwca 2015, 12:41
Aktualizacja: 12:43
Wałbrzyskie eliminacje Podwórkowej Ligii Mistrzów Aglomeracji Wałbrzyskiej za nami.

W sobotę 27 czerwca na boisku Orlik przy Zespole Szkół Gminnych nr 2 na Starym Zdroju odbyły się wałbrzyskie eliminacje Podwórkowej Ligii Mistrzów Aglomeracji Wałbrzyskiej.

W turnieju zmierzyły się drużyny do 14 lat i powyżej 15 lat.

Młodsi zawodnicy zagrali dwumecze o punkty w tabeli w systemie każdy z każdym. Najlepsi okazali się piłkarze Polonia Środa, którzy w finale pokonali drużynę Osiedle 2-0.

Starsi zawodnicy zmagali się w dwóch grupach. O awansie z pierwszego miejsca w obu grupach przesądziły rzuty karne. W pierwszej loterii drużyna Kino pokonała Redsów 3-2, natomiast w drugim starciu Boca Juniors odniosło zwycięstwo nad FC Polną 5-4. W półfinałach Boca Juniors pokonali Redsów 3-0, a Polna - Kino 2-1. Trzecie miejsce zajęli Redsi. Nieoczekiwany zwrot akcji nastąpił w finale, gdyż drużyna Polna pokonała faworyta tych rozgrywek i jednocześnie mistrza poprzednich edycji drużynę Boca Juniors 3-1.

Do wielkiego finału, który zostanie rozegrany na Aqua Zdroju, awansowali Polonia Środa do lat 14 Polna powyżej 15 lat.