MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 27 września
im. Kosmy, Damiana

Znalazłam portfel!

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 16 grudnia 2009, 16:39
Aktualizacja: Czwartek, 17 grudnia 2009, 8:03
Autor: SBorewicz
Tak zakomunikowała 60–latka stróżom prawa tydzień temu. Tylko przypadek sprawił, że wczoraj na policję zgłosiła się właścicielka.

Godz. 12.00; starsza pani wraca ze spaceru. Nagle, na ulicy Okrężnej dostrzega portfel. Postępuje bardzo uczciwie, bo zanosi znalezisko do komisariatu policji. Jak się okazuje, portfel jest wypełniony sporą ilością gotówki. Policja zaczyna poszukiwać właściciela pularesu.

Tymczasem wczoraj do komisariatu przychodzi 84-letnia kobieta, mieszkanka Szczawna-Zdroju i zapłakana zgłasza, że pożyczyła swojej znajomej 2 tys. złotych, które ona miała jej spłacać w comiesięcznych ratach. Niestety, znajoma słowa nie dotrzymuje, a do tego wszystkiego 84-latka opowiada, że zgubiła portfel ze gromadzonymi przez 20 lat oszczędnościami swojego życia. Starsza pani wyjątkowo precyzyjnie opisuje swój zagubiony portfel oraz dokładnie wymienia kwoty zgromadzonych w nim pieniędzy.

Portfel właścicielce przekazano w obecności 60-latki. Obie panie były bardzo zadowolone - jedna z faktu, że znalazła pieniądze i mogła pomóc innemu człowiekowi, a druga, że odzyskała 20-lat swoich oszczędności i trafiła na uczciwego człowieka.

Teraz policjantom pozostanie jedynie konsekwentnie prowadzić czynności dochodzeniowe, które pozwolą na odzyskanie przywłaszczonych pieniędzy przez znajomą sąsiadkę 84-latki.

Czytaj również

Przelew dla Wałbrzycha

Chcą pieniędzy na stadion

Zatrzymana na Malczewskiego

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~oxo 16-12-2009 21:04
a 10% znaleźnego?
Rudolf 17-12-2009 7:51
ja też ponad rok temu na białym kamieniu zanalazłem portwel, jak sie okazało pechowiec mieszkał w bloku o bok, odniosłem mu portfel to nawet nie podziekował, nawet nie wiem ile tam było gotówki ale portfel zawierał dokumenty i karty, o dowodie auta nie wspomne...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zabrzmiał blues

Bez uprawnień

Kilka słów o wsparciu dla Wałbrzycha

Specjalizacja – kradzież

Zły sąsiad