MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Znalazcy pociągu wydali oświadczenie

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 4 września 2015, 12:05
Aktualizacja: Niedziela, 6 września 2015, 7:11
Autor: red
Fot. red
Andreas Richter i Piotr Koper – tak nazywają się dwaj tajemniczy mężczyźni, którzy znaleźli w Wałbrzychu pociąg z czasów II wojny światowej. Mężczyźni ci wydali oświadczenie.

„My, jako znalazcy pancernego pociągu z czasów drugiej wojny światowej, Andrea Richter i Piotr Koper oświadczamy, że dokonaliśmy prawnego zgłoszenia znaleziska do instytucji państwa polskiego oraz precyzyjnego wskazania miejsca jego ukrycia przy udziale władz miasta Wałbrzycha oraz policji, z czego zostały sporządzone notatki służbowe. Posiadamy niezbite dowody na jego istnienie. Wrzawa medialna wokół złotego pociągu została rozpętana nie przez nas, lecz z powodu wycieku poufnych dokumentów, które zostały złożone w urzędach państwa. Prokuratura została poinformowana o możliwości popełnienia przestępstwa w tej sprawie. Zarzuty kierowane pod naszym adresem w mediach związane z ogromnymi kosztami wydobycia pociągu i obciążenia nimi państwa są bezpodstawne, ponieważ posiadamy sponsorów, którzy zainwestują swoje pieniądze w to przedsięwzięcie, nie obciążając nimi państwowej kasy. Również badania gruntu w celu potwierdzenia lub zabezpieczenia znaleziska możemy wykonać z własnych środków i własnym sprzętem. Nigdy nie warunkowaliśmy ujawnienia miejsca gdzie znajduje się pociąg od otrzymania znaleźnego, gdyż znaleźne w wysokości 10 proc. od wartości znaleziska należy się nam z mocy ustawy. Znaczną część znaleźnego postanowiliśmy zainwestować w stworzenie muzeum powstałego specjalnie dla tego odkrycia, jednak równocześnie uważamy, że pociąg powinien zostać na Dolnym Śląsku jako bezprecedensowa atrakcja turystyczna. Od dnia 18 sierpnia, odkąd złożyliśmy dokumenty w urzędzie miasta Wałbrzycha nikt nie kontaktował się z nami w tej sprawie. Ani przedstawiciele wojewody dolnośląskiego ani przedstawiciele miasta Wałbrzycha. Przy typowaniu miejsca znaleziska posługiwaliśmy się własną zdobytą wiedzą, opierając się o zeznania własnych świadków oraz wykorzystując własny sprzęt i jego możliwości" - brzmi oświadczenie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Podwyżki dla polityków

Powiat dla policji

Premiera w Dramatycznym

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~noooooooo 4-09-2015 12:30
Ciekawsze niż ten pociąg jest to czy komuś włos z głowy spadnie z urzędu starostwa za wypeplanie poufnych informacji Domniemam że prokuratura umoży - okaż esie kjakie mamy prawo sprawiedliwe że babcie za pietruszke siedzą
~SANDACZ1313 4-09-2015 12:54
JAK ICH PANSTWO POLSKIE WYDYMA WYPROWADZAM SIE Z TEGO KRAJU Z CALA RODZINA !!!!!!
~georadar 4-09-2015 13:10
Pismo było jawne, a dane osobowe do dziś były zastrzeżone. Łowcy skarbów sami podali swoje personalia. Więc nie ma sprawy. Po drugie - trzeba udowodnić, że niby poszkodowani ponieśli ...szkodę. Póki co łowcy nagród konkretnej szkody nie zgłosili.
~hmmmm 4-09-2015 13:49
na ulicy caly czas sie slyszy o niemcach przyjezdzajacych wykopac swoje zakopane skarby, albo tez o straznikach, ktorzy mieszkaja miedzy nami i pilnuja skarbow 3 rzeszy... ze jak ktos cos znajdzie jest likwidowany, znika... kto wie... skoro taki pociag zakopany mogl byc w tajemnicy przez tyle lat to co jeszcze... czy straznicy istnieja naprawde?
~nosferatu 4-09-2015 15:12
@hmmmm ma rację. Wiele lat temu usłyszałem opowieści o "strażnikach", Niemców kręcących się w dziwnych miejscach w Lubiechowie, Szczawienku i okolicach Książa widywałem osobiście i to w latach '80, kiedy nie mogli swobodnie wjeżdżać do Polski. Widywałem w bagażnikach Mercedesów i Audi łopaty i kilofy. Resztę dopowiedzcie sobie sami. O oficjalnie wykopanych na przydomowych ogródkach skrzyniach, nie wspomnę. Te też widywałem osobiście.
~Lis Vitalis 4-09-2015 15:40
i co wszyscy sceptycy i niedowiarki. kopara opadła po tym oświadczeniu? widać jakimi konkretnymi ludźmi są znalazcy. a wszystkie te pseudo państwowe i samorządowe urzędy począwszy od starostwa, poprzez urząd miasta w-cha i kończąc na urzędzie wojewody pokazały swój profesjonalizm. jak zwykle zresztą.
~Szcawienko-Janek 4-09-2015 16:17
Zastanawia mnie po co w takim razie przyjeżdża do Wałbrzycha wojsko? Pociąg nie jest schowany w tunelu. Prezydent został poinformowany o miejscu ( a wypowiadał się sceptycznie?!). Dobrze, że się ujawnili. teraz nie będzie można wszystkiego zamieść pod dywan. Super byłoby stworzyć muzeum z rzeczami znajdującymi się w pociagu. Mam nadzieję, że teraz wypowiedzą się prezydent i wojewoda, czemy ściemniali.
~ 4-09-2015 17:58
Dobrze, że się już ujawnili. Bo się już zaczęli pojawiać kolejni znalazcy, którzy twierdzili , że pociąg jest w tunelu, wiedzą gdzie, tylko ich odgonili legendarni strażnicy. Parodia:))))
~manitob4 4-09-2015 20:40
Georadar uzyty w badaniu nie jest sprzetem wysokiej klasy , w zwiazku z czym moze blednie wykazywac anomalie i prowadzic do zlych odczytow - tym bardziej jest powazna mozliwosc pomylki przy analizie glebokich warstw gruntu , stad tez aby zweryfikowac odczyt goaradarem KS-700 jakim dysponuja znalazcy nalezaloby skonfrontowac go z innym urzadzeniem. Znalazcy nie przedstawili odczytu calego badania tylko zinterpretowane przez siebie wyniki , a ktos inny o odpowiednim wyksztalceniu moglby inaczej zdiagnozowac ten odczyt. Stad tez sama analiza KS-700 to za malo aby stawiac teze ze w miejscu danym znajduje sie szyb pionowy o glebokosci okolo 50 metrow. Mozliwe ze badacze dokonali odwiertu i posluzyli sie kamera specjalistyczna aby sprawdzic czy anomalia owa jest faktycznie zakonczona szybem.
~jurus 4-09-2015 22:45
Pociąg zasypany razem z trupami, kto chce odszkodowania, a kto znaleźnego ? Wszyscy powariowali, nie byli na tej wojnie, a chcą tylko zarobić, jeszcze na niej. Szacunku nie ma dziś dla poległych, a broni zdobytej i tak nikomu nie oddamy !
~dukaczewski 5-09-2015 9:16
Mnie zdumiewa wasza naiwnosc, przedmowcy. Oczywiste jest przeciez ze nasze wladze nie kiwna w tej sprawie palcem bez zezwolenia tzw.starszych i madrzejszych czyli przedstawicieli krajow bedacych rzeczywistymi zarzadcami Polski. Tak wiec dospiewajcie sobie kim sa rzeczywisci straznicy tego podziemnego depozytu. Podpowiem, ze sa oni tak widoczni ze za niedorzeczne byloby ich uznac za straznikow. Logika i doswiadczenie zyciowe wystarczy aby sie domyslec. Za to TV w mysleniu wybitnie przeszkadza.
~Herr Polizist 5-09-2015 10:28
Jedzie pociąg z daleka Na nikogo nie czeka Cenny kruszec wiezie bowiem Gdzie zajedzie? Zaraz powiem Ruszył z Breslau, na południe Sztabki złota lśnią w nim cudnie Skład jest tajny, jedzie w nocy By go ciągnąć, trzeba mocy SS-mani w środku siedzą Nic nie piją, nic nie jedzą Doglądają co się dzieje Czy nie kręcą się złodzieje Pojazd mija Świebodzice Jeszcze w drodze? Się dziwicie? Trasa pełna mankamentów Przecież dużo tu zakrętów Wjedzie w sztolnię pociąg zaraz Albo w kolejowy tunel I nie znajdzie go przez wieki Żaden spryciarz, nawet Bruner!
~ 5-09-2015 11:16
Do ~Dukaczewski i ~Herr Polizist puknij się człowieku w głowę:)
~Mosiek 5-09-2015 13:57
Ja myslal, ze ten zug tam jest schowany, ja byl pewna, ze w nim sa zlote zeby moja mame i tate. Nikt inny nie ma prawo do niego. Oddawac caly cug, a nie marne 10%. 10% to nie byc dla moja familie zaden geschafft.
~dukaczewski 5-09-2015 13:59
Pukam sie w ta glowe, oczy przecieram ale pociag dalej tkwi pod ziemia.
~londyn, nowy jork, paryż, berlin 5-09-2015 15:42
Wiecie gdzie jest Wrocław ? 65 km Wałbrzycha...
~życzliwy 5-09-2015 22:05
Jakie własne odkrycia skopiowaliście dokumenty od Pana Tadeusza Słowikowskiego i tyle osoby kture interesowały sie tematem przed afero medialno i teraz wiedzo dokładnie skond mieliście mapki itd.Wienc nie czarujcie opini publicznej tymi kłamstwami. Gościu od 40 lat zbiera wszystkie materiały mapki zeznania świadków, a wy nagle sie zjawiacie niewiadomo z jakiej bajki. Dla zainteresowanych wpiszcie w google Tadeusz Słowikowski i zobaczycie od kiedy on o tym muwi.
~Denver 5-09-2015 22:44
Jest czy nie to już nie ma znaczenia
~resortowy bachor 6-09-2015 11:51
Jasne ze nie ma znaczenia bo i tak po wydobyciu wszystko zabiora "przyjazne" nam mocarstwa. Tak wiec nie ma co nawet wchodzic w koszty. Dobrze to podsumowal Max Kolonko na swoim Videoblogu.
~ 6-09-2015 17:38
Ale co z tego znaleziska jak państwo polskie będzie musiało wszystko oddać Niemcom i państwu żydowskiemu bo to ich własność która została zgrabiona przez nazistów

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radny straci mandat?

Spory problem na ulicy Husarskiej

Kradzież nie popłaca

Rozmawiali o gospodarce

Nadal bez oświetlenia