Czytających: 4591

Wrocław: Znakomity występ tenisistów ze Szczawna Zdroju

Wtorek, 24 lutego 2015, 16:02
Aktualizacja: 16:02
W hali tenisowej AZS przy ulicy Baudouina de Courtenay 16 we Wrocławiu został rozegrany finałowy turniej Dolnośląskiego Dziecięcego Turnieju Tenisa Wrocław Open 2015.

Impreza organizowana jest dla dzieci przy okazji Challengera ATP, a MKS Szczawno Zdrój reprezentowany był w najliczniejszym składzie (klubowo): Marcel Dzieło, Bartek Feledyn, Mikołaj Lis, Kornelia Ejsmont.

W turnieju finałowym rywalizowało 24 finalistów z turniejów eliminacyjnych, rozegranych dwa tygodnie wcześniej na terenie całego Dolnego Śląska, w których uczestniczyło ponad 150 dzieci. Rywalizowano w dwóch kategoriach do lat 10 oraz do lat 12.

Wśród młodszych zawodników najlepsza okazała się Gaja Borowska z Legnicy, która w finale pokonała Kornelię Ejsmont reprezentantkę MKS Szczawno Zdrój. Trzecie miejsce przypadło wrocławianinowi, Mateuszowi Dziedzinie. W kategorii do lat 12 pewnie zwyciężył zawodnik MKS Szczawno Zdrój Mikołaj Lis, pokonując w finale Jakuba Kordowskiego. Trzecie miejsce wywalczył Jędrek Prorok z Wrocławia.