MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Znak Pamięci na grobie Eugeniusza Grabowskiego

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 10 września 2015, 6:30
Aktualizacja: 9:31
Autor: opr.red.
Fot. Kazimierz Masiuk
W minioną sobotę o godzinie 10:45 na Cmentarzu przy ulicy Przemysłowej odbyła krótka uroczystość odsłonięcia Znaku Pamięci na grobie pochowanego na cmentarzu obrońcy Westerplatte – Eugeniusza Grabowskiego.

Znak Pamięci to miniatura krzyża z cmentarza polskich żołnierzy pochowanych na Westerplatte. Znak Pamięci zaprojektował prof. Duszenko. Wykonany został w Zespole Szkół Morskich w Gdańsku.

Sobotnie wydarzenie odbyło się się w ramach obchodów rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. W uroczystości brali udział przedstawiciele ZKiBWP, władz miasta oraz młodzież szkolna. Zapraszamy na fotorelację Kazimierza Masiuka.

Obchody rocznicy wybuchu II Wojny Światowej w PSP nr 15:
NAZWA

Ogłoszenia

Czytaj również

Jak napisać wniosek o rozłożenie długu na raty? Krok po kroku

Podwyżki dla polityków

Kradzież nie popłaca

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Tutejszy z daleka 11-09-2015 13:36
Ta inicjatywa oznaczania grobów żołnierzy Westerplatte - Znakami Pamięci - jest już trwałym, wartościowym przykładem edukacji historycznej potrzebnej nie tylko młodym ludziom, uczniom gimnazjum ! Na wałbrzyskich i pobliskich cmentarzach znajdują się groby żołnierzy polskich walczących na wszystkich frontach II wojny światowej i wszystkich rodzajów wojsk. M.in. spoczywa tu Paweł Wasilewski - marynarz ORP "Błyskawicy". Upominam się szacunek dla polskich żołnierzy- sybiraków, którzy w składzie 1DPiechoty zdobyli wraz Rosjanami -Berlin.Oni zakończyli II wojne - 2 maja 1945. Obecna obłuda ideologiczna wymazuje ich dokonania i losy ze świadomości kolejnego pokolenia. Wielu tych "berlinczyków" spoczywa w Wałbrzychu i okolicach. Polski żołnierz dzielnie walczył na Westerplatte i zdobył Berlin !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rozmawiali o gospodarce

Spory problem na ulicy Husarskiej

Zabytkowe perełki

Inkubator do końca roku

Zmarł symbol Wałbrzycha