MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Znają tajemnice Śródmieścia

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 24 października 2011, 9:45
Aktualizacja: 9:45
Autor: PAW
Fot. PAW
Ponad stu uczestników wzięło udział w zorganizowanej w wałbrzyskim Śródmieściu grze terenowej.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu rozpoczął grą terenową realizację projektu Centrum Aktywności Lokalnej, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, którego celem jest dążenie do aktywizacji społecznej, zawodowej i integracji mieszkańców dzielnicy Śródmieścia. Miejska gra terenowa „Zabawa z historią, czy znasz śródmieście Wałbrzycha" promowała projekt, a także pozytywne formy zagospodarowania czasu wolnego dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Uczestnicy gry terenowej mieli za zadanie odnaleźć na terenie Śródmieścia zaginiony wynalazek z 1857 roku. Do gry zgłosiło się 15 ekip. Wśród nich byli zarówno uczniowie jak i osoby dorosłe. Większość z nich w grze terenowej nie brała jeszcze udziału.
- Przyszedłem tutaj, bo interesują mnie takie przedsięwzięcia, ale szczerze powiem, że nie wiem, na czym polega gra terenowa – mówi Robert Węgłowski.

Uczestnicy otrzymali mapki i musieli odnaleźć postacie, które udzielały im dodatkowych informacji i kierowały do rozwiązania zagadki. Była więc okazja do spotkania rynkowego golibrody czy tez reżysera teatralnego. Zabawa była przednia, a chyba najlepiej bawili się jej najmłodsi uczestnicy.
- Bardzo fajnie się tutaj bawię. Powinno się częściej organizować takie gry – mówi z uśmiechem na twarzy 9-letni Rafał.

Po kilku godzinach wyłonieni zostali zwycięzcy. Wygrała grupa Motomyszy z Marsa, która zdobyła 9970 punktów. Kolejne lokaty zajęli: grupa Skorpiony (8130 punktów), Mat-Fiz z elementami podstawowymi (7830 punktów).

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nobel dla Tokarczuk!

Trwa remont

Drogi po remontach

Wycieczka rowerowa

Sezon w pełni

Policja poszukuje

Większość za rządzącymi

Zrezygnujcie z plastiku!