MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zmiany w Strefach Płatnego Parkowania

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 25 września 2015, 11:40
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 września 2015, 9:43
Autor: red
Fot. red
30 września 2015 roku w strefach płatnego parkowania wykonywane będą prace związane z wymianą urządzeń do poboru opłat za postój pojazdów – parkomaty. Za utrudnienie z tym związane przepraszamy.

W Strefach Płatnego Parkowania kierowcy będą mieć do dyspozycji 39 parkomatów obsługiwanych przez firmę Projekt Parking sp. z o.o. wyłonioną w publicznym przetargu.

Najważniejszą zmianą wprowadzaną w nowych parkomatach jest potrzeba wpisania numeru rejestracyjnego pojazdu, taka usługa istnieje już na płatnych placach parkingowych. Prosimy kierowców o zapamiętanie numerów rejestracyjnych swoich pojazdów.
Ponadto przypominamy że opłata minimalna za postój w I Strefie wynosi 3,00zł, w II strefie 1,50 zł. Taniej można zaparkować pojazd na placu parkingowym ul. Kasztanowa za 1,00 zł lub na placach Rycerska – Kilińskiego, al. Wyzwolenia opłata 2,00 zł za jedną godzinę.

Przypominamy główne zasady korzystania ze Stref Płatnego Parkowania oraz parkometrów:

- korzystać z informacji znajdujących się na parkometrze, informacjach zawierających cennik, zasady korzystania z parkometru itp.,

- posiadać bilon - parkomat nie wydaje reszty,

- planować czas postoju,

- wydrukowany bilet umieścić za szybą samochodu w widocznym miejscu, w sposób umożliwiający odczytanie przez kontrolera strefy postoju wykupionego czasu za postój,

- Strefy Płatnego Parkowania nadzorowane są przez upoważnionych pracowników ZDKiUM, którzy są uprawnieni do wypisywania opłat dodatkowych za brak ważnego biletu parkingowego,

- opłata dodatkowa za brak ważnego biletu wynosi 30,00 zł w przypadku, gdy opłata zostanie uiszczona w terminie 7 dni od daty wystawienia raportu - wezwania do zapłaty, a 50,00 zł w przypadku, gdy opłata zostanie uiszczona po upływie po 7 dniu od daty wystawienia raportu - wezwania do zapłaty. Informujemy, że każdy pojazd bez ważnego biletu parkingowego jest udokumentowany fotograficznie,

- osoby niepełnosprawne w Strefach Płatnego Parkowania mogą korzystać z oznaczonych miejsc bezpłatnie do 1 godziny. Po zatrzymaniu pojazdu poza wyznaczonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych należy uiścić opłatę na ogólnych zasadach.

W Wałbrzychu od 2010 roku istnieje usługa "PŁACĘ ZA POSTÓJ TELEFONEM KOMÓRKOWYM". Zachęcamy Kierowców do skorzystania z tej propozycji.

Czytaj również

Zostań strażnikiem

Hitowe dożynki!

Gdzie parkować?

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~v7 25-09-2015 12:33
"PŁACĘ ZA POSTÓJ TELEFONEM KOMÓRKOWYM". Niech ktoś z redakcji spróbuje zapłacić tym system. Powodzenia.
~kuba 25-09-2015 13:41
Cywilizowane parkomaty wydają resztę nawet z banknotu. Co mam zrobić gdy nie mam bilonu. Ja stawiam samochód, piszę kartkę, że poszedłem rozmienić pieniądze, wpisuję gadzinę i zostawiam ją za szybą auta, fotografuję moje auto z kartką. Co wtedy zrobi kontrolujący? Wracam płacę za parkowanie. Na razie nie spotkałem sprawdzającego.
~w każdym 25-09-2015 20:41
W każdym mieście można wnieść opłatę np. za 20, 30, 40 minut postoju, tylko w Wałbrzychu trzeba płacić za godzinę
~gość z gcy 25-09-2015 21:56
w legnicy jest sprawiedliwie, ile dasz za tyle stoisz , proste.
~Limciu 26-09-2015 8:58
Te parkomaty, to zwykły skok na kasę. A mówiło się, że mają motywować właścicieli samochodów do szybkiego załatwiania spraw i zwalniania miejsca dla innych. No to dlaczego nie mogę zapłacić za postój 5 min, skoro przyjechałem tylko po to, żeby wypłacić parę złotych z bankomatu, albo kupić lek w aptece. Muszę płacić za godzinę parkingu, chociaż potrzebuję stanąć na 5 minut. Dlatego też nie jeżdżę wcale do centrum. Staram się wszystko kupować czy załatwiać w centrach handlowych. Czasami muszę na pocztę główną (awizo), ale tam jest czynne do 20 - a po 17 złodzieje już nie kradną. Tak ma wyglądać rewitalizacja starówki ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Co dalej ze stadionem na Nowym Mieście?

Szełemej samorządowcem roku

Mieszkańcy kontra kopalnia

Orszak w Jedlinie

Kształcą kucharzy