MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 6 lipca
im. Dominiki, Łucji

Zmiany w piłkarskim "Górniku"

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 10 lipca 2015, 6:30
Aktualizacja: 19:11
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Szykują się duże zmiany w piłkarskim "Górniku". Nie chodzi tylko o rozpoczęcie rozgrywek w III Lidze, o zmiany kadrowe, ale przede wszystkim o zmiany w sposobie szkoleń i zmiany systemu funkcjonowania klubu.

O nadchodzących w "Górniku" zmianach mówił wczoraj podczas konferencji prasowej zorganizowanej na terenie Starej Kopalni prezes klubu Tomasz Jakacki i obecni na spotkaniu szkoleniowcy, wśród których znaleźli się między innymi Robert Bubnowicz - I trener drużyny i jednocześnie dyrektor sportowy, Marcin Morawski - II trener drużyny seniorów i Tomasz Idziak - trener koordynator.

- Ważną zmianą jest powołanie dyrektora sportowego, którego zadaniem będzie przede wszystkim dbanie o wymiar sportowy, zarówno pierwszej drużyny jak i całokształtu szkolenia dzieci i młodzieży w naszym klubie. Budujemy zespół na III Ligę. Kto ostatecznie znajdzie się w tym zespole tego dowiemy się w dniu pierwszego meczu, który nas czeka w sierpniu - powiedział prezes Tomasz Jakacki

System szkolenia i metodyka pracy z dziećmi i młodzieżą będzie ściśle określona według norm do poszczególnych grup wiekowych. Najmłodszą grupę - dzieci do 7 lat poprowadzi Adrian Mrowiec, a jego asystentem zostanie Jan Rytko. Grupę dzieci w wieku 7-8 lat poprowadzi Marcin Morawski, a jego trenerem wspomagającym będzie Dominik Radziemski. Grupę Orlik i Juniorów Młodszych poprowadzi Jacek Fojna, Trampkarzy Marcin Folc, który jednocześnie będzie pracował w szkole sportowej prowadząc tam klasę piłkarską, a Juniorów Starszych poprowadzi Piotr Przerywacz, który będzie pracował również przy pierwszym zespole "Górnika". Za pierwszy zespół i za wyniki odpowiadać będzie Robert Bubnowicz i Marcin Morawski. Osobą koordynującą pracę trenerów będzie Tomasz Idziak. W ramach nowego projektu szkoleń powstanie też szkółka bramkarska, której do tej pory w klubie nie było. Szkółkę bramkarską poprowadzi Damian Jaroszewski.

- Stoi przede mną duże wyzwanie i dużo obowiązków, bo będę musiał połączyć pracę przy pierwszym zespole z tym co się będzie działo w młodszych grupach, jak będzie wyglądało szkolenie i jak będzie wyglądała praca trenerów. Od trzech miesięcy miałem od prezesa sygnały, żeby kompletować sztab szkoleniowy. Udało mi się namówić do pracy u nas w klubie bardzo ciekawych ludzi i stworzyć bardzo dobry sztab szkoleniowy. Jestem przekonany, że staniemy na wysokości zadania - powiedział Robert Bubnowicz

Ważną informacją jest to, że od września w Gimnazjum nr 11 przy współudziale Klubu Piłkarskiego "Górnik" Wałbrzych oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu rusza klasa o profilu "piłka nożna". W chwili obecnej jest już 18 potwierdzonych zgłoszeń do tej klasy. Dyrekcja szkoły rozpisała dodatkowy nabór, więc nie jest wykluczone, że klasa jeszcze się powiększy.

W najbliższym czasie rozpocznie się szeroko zakrojona kampania, która będzie obejmowała warsztaty szkoleniowe. Warsztaty będą przeznaczone już dla przedszkolaków. Będą to pokazowe treningi i różnego rodzaju zabawy mające na celu zainteresowanie piłką i przyciągnięcie jak największej liczby dzieci. Kampania będzie miała charakter cykliczny. Planowane jest również podpisywanie umów z klubami szkoleniowymi, które działają już zarówno w Wałbrzychu jak i poza Wałbrzychem. W ramach nowego sposobu szkolenia zorganizowany zostanie cykl turniejów zimowych. Uczestnicząca w turniejach młodzież będzie mogła sprawdzić swoje umiejętności podczas konfrontacji z najlepszymi drużynami z innych ośrodków.

Zaawansowane prace prowadzone są również przy serwisie internetowym klubu. Na nowej stronie ma się znajdować dużo więcej informacji odnoszących się do wszystkiego co jest związane z klubem.

Czytaj również

Czysto na Chełmcu

Duda w Wałbrzychu

Popierają Dudę

Komentarze (22) Dodaj komentarz

~Bolo 10-07-2015 7:21
A co z zasłużonym dla wałbrzyskiej i polskiej piłki wielokrotnym reprezentantem Polski, medalistą mistrzostw świata Panem Włodkiem Ciołkiem? Jaką będzie pełnił teraz funkcję?
~janh 10-07-2015 7:34
zmiany ?, najważniejszą zminaną powinno byc wycofanie tego tworu o A lub B blasy !
~do janh 10-07-2015 8:56
A jeszcze ważniejszą zmianą będzie wycofanie Ciebie z życia publicznego.
~witek 10-07-2015 9:44
Podobno są długi a zatrudniają koordynatorów dyrektorów i dwóch trenerów do pierwszego zespołu. No i golf trener i nauczyciel który jest skazany za korupcję. Fajni ludzie bob nowoczesne lepszych kolegów nie miales
~gosc z walbrzycha 10-07-2015 10:09
A skad wy na to pieniadze znajdziecie jak zalegacie z wyplatami dla zwolnionych trenerow ?
~Dyspozytr 10-07-2015 10:59
No jak to kto ......da by z ich nowo powstałej klasy kopaczy brano. Kazdybelfer jest mądry inaczej stąd może sami nie wiedzą co będą nieświadomie opłacać. Zastanawia jedno na II ligę licencji nie dostali za nieuregulowany zaległości klubu a na III już tak mimo zaległości Jakim prawem??? A jak uregulował niech się wykazały skąd dostali pieniądze. Czy może zhmow ktoś "pod stołem" dał???
~Czarni 10-07-2015 14:31
Nie mogłem nie poruszyć kilku tematów: 1 - "Udało mi się namówić do pracy u nas w klubie bardzo ciekawych ludzi i stworzyć bardzo dobry sztab szkoleniowy."-przepraszam wymienieni trenerzy jakie mają kwalifikacje i doświadczenie do pracy z dziećmi? Tj całkiem inna praca jak z drużynami seniorskimi lub młodzieżowymi!!! W mojej ocenie-kolesiostwo. 2-"W chwili obecnej jest już 18 potwierdzonych zgłoszeń do tej klasy" - tzn kto się zgłosił ten się dostanie-nie ma testów? Ktoś kompletnie nie potrafiący grać w piłkę też się dostanie do klasy? 3-Włodzimierz Ciołek-zostanie konkurencją dla Górnika? 4-Po latach prowadzonej antypolityki sprzyjającej współpracy Górnika z innymi wałbrzyskimi klubami będzie ciężko - naprawdę życzę powodzenia - namówić trenerów lokalnych klubów do współpracy-wyzwanie
~Czarni 10-07-2015 14:34
cd - jeżeli się nie mylę doświadczenie do pracy z dziećmi ma tylko Tomek Idziak - kiedyś praca w Gryfie - szacunek :-)
~ 10-07-2015 14:45
a ten pan w czerwonej koszulce to kierownik od podawania bidonow
~hmmm do dyspozytor 10-07-2015 14:59
a co cie obchodzi skad mieli pieniadze? Od mieszkancow z 1% podatku chociazby. z transferow i po rozmowach ze sponsorami.
~hmmm 10-07-2015 15:02
a ten gosc w czerwonej koszulce rok w rok organizuje wyjazd na zgrupowanie dzieciakom do Francji... ..........
~mirek 10-07-2015 15:44
PŁACZĄ FACHOWCY WALBRZYSCY. .. ;-) TRENERZY Z PAPIERAMI. . Tylko jakimi. ... ;-) ROBCIE SWOJE. POWODZENIA
~Aaron Rotenschwantz 10-07-2015 17:42
Dyspozytor ma rację. Będą musieli każdy grosz wykazać jak ktoś zgłosi tę sprawę,a pewnie będzie takich wielu
~me 10-07-2015 18:50
Brawo ! Wreszcie coś się zaczyna dziać. Życzę powodzenia w nowym sezonie i nowych sponsorów. Niech Górnik się rozwija. Tak trzymać.
~ 10-07-2015 19:44
hmmm zamknij wreszcie morde popaprańcu. Possać to ty mi możesz złamasie
~? 10-07-2015 19:49
Organizator obozow do Francj? Tylko za czyje pieniądze? Sam nie płaci i sie wszedzie wpieprza.Za robote by sie lepiej wziął.
~Alan 10-07-2015 20:04
Włodek Ciołek do lamusa. Nie nadaje się do tej ekipy, bo nie używa żelu.
~MaTematYK 11-07-2015 7:27
Najlepsza 5 fota Buba jakby nie bardzo wiedział o co tu w ogóle chodzi. Marcin myśli na co wydać kasę wyliczoną na tablecie przez łysego Bu ha ha ha. Tak trzymać
~omg 12-07-2015 10:29
Banda luja przez duże Ch.
~hmmm 12-07-2015 13:46
napewno za twoje pieniadze.... nie? wiec ch cie to. najważniejsze ze dzieciaki maja oboz... no ale zawsze znajdzie sie jakis wszarz ktory skrytykuje nawet organizowane obozy dla dzieciakow.
~kibic-rodzic 12-07-2015 21:22
żeby myśleć o systemie szkolenia młodzieży i nawiązywać współpracę z innymi klubami trzeba mieć pierwszą drużynę na poziomie. Natomiast pierwsza drużyna to żenada. Nie róbcie dzieciom wody z mózgu, żaden klub wam nie da młodzieżowca bo gdzie on będzie później grał w 3 lidze? Każdy kto chce aby dzieciak był piłkarzem i miał ku temu warunki wyjeżdża z Wałbrzycha.
~znawca 12-07-2015 21:56
czy ten ksiądz nadal jest w Gorniku jeezeli tak za rok do B klasy spadniecie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Włodarczyk zgłoszony

Mierzą prędkość

Górnik już sparuje

Grali w Czechach

Bezpieczeństwo w wakacje