MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Zmiany cennika opłat w pociągach Kolei Dolnośląskich

Wiadomości: REGION
Czwartek, 23 maja 2019, 12:21
Autor: red
Fot. red
Koleje Dolnośląskie od 1 czerwca 2019r. wprowadzają zmiany dotyczące wysokości dodatkowych opłat, związanych ze sprzedażą biletów bezpośrednio w pojazdach regionalnego przewoźnika.

Zmiany w cenniku dotyczą płatności za wydanie biletu pasażerowi przez obsługę pociągu oraz za przejazd bez ważnego dokumentu poświadczającego uprawnienie do bezpłatnego lub ulgowego przejazdu.

Oznacza to, że od 1 czerwca z 5 do 8 złotych wzrośnie opłata dodatkowa w sytuacji, gdy pasażer nie zdążył kupić biletu na podróż, a wsiada na stacji z czynną kasą. Wówczas obsługa pociągu, do kupionego u niej biletu doliczy dodatkową opłatę w wysokości 8 złotych. Ponadto zmianie ulegnie cena dodatkowej płatności w sytuacji, gdy pasażer nie zgłosi się do obsługi pociągu z chęcią kupna biletu zaraz po wejściu do pojazdu. Pasażerowi podróżującemu bez biletu, konduktor podczas kontroli doliczy do zakupionego biletu dodatkową opłatę w wysokości 60 złotych. Wzrośnie też opłata dodatkowa za naruszenie przepisów o przewozie rzeczy i zwierząt z 15 do 20 złotych.

Koleje Dolnośląskie przypominają o innych metodach kupna biletu na pociąg tuż przed jego odjazdem. Bilet można kupić za pomocą:

Internetowy System Sprzedaży eKD,
aplikacja na smartfony i tablety: Koleo, Skycash, BilkomBilety.

Więcej informacji na stronie internetowej https://www.kolejedolnoslaskie.pl/informacje-o-kasach-biletowych-2/

Twoja reakcja na artykuł?

3
27%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
6
55%
Złości
2
18%
Przeraża

Czytaj również

Dojedziesz do Skalnego Miasta

Granica otwarta

Nowi członkowie LOT–u

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~... 23-05-2019 18:12
Dlaczego nikt nie informuje mieszkańców o podwyżce cen w taksówkach? Przecież więcej ludzi codziennie korzysta z tej opcji transportu miejskiego niż z pociągów.
~Jarek 23-05-2019 19:30
Głosowałeś na PiS to nie płacz. Wszystko drożeje
~ 2-06-2019 14:14
Już jakiś lewak musi srać jadem na PiS. Co za ludzie. Przegrali to teraz będą judzić jak to potrafią najlepiej. Całe szczęście ,że tylko judzenie im pozostało. Bo z taķą nienawiścią jesienne wybory ,też przegrają. Samą postawą antyPis się nie wygra zawistne pustaki. Hyhyhy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Policjanci pompowali

Z aplikacją bezpieczniej

Sprzątali Chełmiec

Trzaskowski triumfuje w Wałbrzychu

Przyjedzie Duda