MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zmarł kanonik

Wiadomości: Wałbrzych/REGION
Poniedziałek, 16 września 2019, 13:16
Aktualizacja: Środa, 18 września 2019, 8:33
Autor: red
Fot. Diecezja Świdnicka
12 września 2019 roku zmarł ks. kan. Józef Michalski w 85 roku życia, 59 roku kapłaństwa.

Uroczystości pogrzebowe będą odprawione we wtorek 17 września 2019 r., o godz. 14.00 w kościele pw. św. Wawrzyńca w Budzowie. Bezpośrednio po Mszy św. nastąpi złożenie trumny do grobu na cmentarzu w Budzowie.

Eksporta odbędzie się w poniedziałek, 16 września o godz. 15.00 w kościele pw. św. App. Piotra i Pawła w Wałbrzychu.

Śp. Ks. kanonik Józef MICHALSKI (1934-2019)

Ksiądz Józef Michalski urodził się 18 marca 1934 roku w Rzepienniku Biskupim, powiat Gorlice, jako syn Stanisława i Elżbiety zd. Rutka. Ochrzczony został 19 marca 1934 r. w kościele parafialnym w Rzepienniku Biskupim, tam też przyjął Sakrament Bierzmowania w dniu 19 czerwca 1953 roku. Do szkoły Podstawowej uczęszczał w Rzepienniku. Następnie uczęszczał do Gimnazjum w Tuchowie. W 1953 r. wyjechał do Gdańska i tam podjął pracę w Centrali Produktów Naftowych, jako referent handlowy w biurze wojewódzkim. Pracując zawodowo podjął naukę w Liceum Ogólnokształcącym dla pracujących w Gdańsku –Wrzeszcz. Egzamin dojrzałości złożył w 1955 r. Po zdaniu egzaminu maturalnego zgłosił się do Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. Święcenia diakonatu otrzymał 6.06.1960 r. w katedrze wrocławskiej z rąk J. E. Ks. Bpa Bolesława Kominka. Tam też 14.08 1960 r. przyjął Święcenia prezbiteratu z rąk J. E. Ks. Bpa Bolesława Kominka.

Jako wikariusz pracował:
w parafii w Polanicy Zdroju w l. 1960 – 1963,
w parafii pw. św. Stanisława we Wrocławiu w l. 1963 – 1965,
w parafii w Miliczu w l. 1965 – 1967
w parafii w Świeradowie w l. 1967 – 1968
w parafii w Jaworze w l. 1968 – 1969
w parafii w Wilkowie w l. 1969.

Funkcję administratora pełnił w parafii
w Wilkowie w l. 1969 – 1977
w Lutyni w l. 1977 – 1984
w Węglińcu w l. 1984 – 1987.

Funkcje proboszcza pełnił w parafii:
w Rościszowie z siedzibą w Piskorzowie w. l. 1987 – 1997
w Budzowie. w l. 1997 do 26.06.2010 r. gdzie przeszedł na emeryturę.

Funkcje rezydenta pełnił w parafii:
św. App. Piotra i Pawła w Wałbrzychu w l. 2010 – do chwili obecnej.

Inne funkcje w diecezji:
Ojciec Duchowny dekanatu Ząbkowice Śląskie - Południe.

Godności kościelne:
14 kwietnia 1994 r. otrzymał godność Kanonika "Rocherttum et Mantolettum",
4 kwietnia 2000 r. otrzymał godność Kanonika extra Numerum Kapituły Kolegiackiej pw. św. Krzyża we Wrocławiu.

Zmarł 12 września 2019 r.

Twoja reakcja na artykuł?

3
11%
Cieszy
1
4%
Dziwi
3
11%
Nudzi
17
63%
Smuci
0
0%
Złości
3
11%
Przeraża

Czytaj również

Znaleźli winowajcę

Konferencja KSM

Kamieniecka oddana

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~antyklecha 16-09-2019 16:31
Ciekawie dlaczego wielokrotnie przenoszony był z parafii do parafii?
~ 16-09-2019 16:44
do: ~antyklecha (16:31)
juz nie szukaj cielawostek ,i nie podsycaj swoich glupich mysli,
~urolog 16-09-2019 17:31
do: ~antyklecha (16:31)
czy miewasz problemy z potencją ? Staram się dociec przyczyn twojej frustracji.
~Czarna mafia 16-09-2019 17:14
A dzisiaj zmarl gornik,wczoraj hydraulik a wczesniej nawet krawcowa.
~podatnik 17-09-2019 9:46
Jak to jest żyć prawie 85 lat na cudzym garnku? Najpierw mamusi a potem podatnika. Ambicji i męskiego honoru trzeba nie mieć! Wstyd!
~Pisuarez 17-09-2019 17:31
do: ~podatnik (9:46)
Modlił się uczciwie.
~urolog 17-09-2019 17:46
do: ~podatnik (9:46)
podatniku, ty jesteś antyklecha (vide znaczek). Ponawiał apel o stan twojej potencji.
~NEPAL 14-10-2019 17:51
do: ~podatnik (9:46)
dlaczego cala budzetowka jest na koszt podatnika - policja , wojsko , nauczyciele itp hejka
~roś 17-09-2019 14:43
A co wydarzyło się w minioną niedzielę, w świdnickiej katedrze?
~Tomek 18-09-2019 8:11
Pokój Jego duszy \*/

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Niepewny los basenu

Wspominają Herlinga–Grudzińskiego

Nobel dla Tokarczuk!

O osiem głosów

Prezydent podsumował