REGION, Grzędy: Zmagali się na grzędowskim zalewie

Poniedziałek, 31 lipca 2017, 6:35
Aktualizacja: Wtorek, 1 sierpnia 2017, 9:43
Autor: red
Za nami XIV Triathlon Letni o Puchar Wójta Gminy Czarny Bór. .

Piękna, słoneczna pogoda przywitała uczestników kolejnej edycji letniego triathlonu, który został rozegrany nad zalewem w Grzędach koło Czarnego Boru. Uczestnicy TRIATHLONU mieli do pokonania: pływanie - 150 m, rower MTB – 8 km, bieg 4 km.

Pierwsza konkurencja - pływanie - odbyła się w górskim zbiorniku wodnym, natomiast jazda na rowerze i bieg zostały wytyczone na 2-kilometrowej technicznej pętli wokół zbiornika wodnego. Na trasie zostały wytyczone dwa boksy techniczne – pierwszy po wyjściu z wody, drugi po zakończeniu jazdy na rowerze. Triathlon ukończyło 20 zawodników. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, nagrody rzeczowe oraz posiłek. Pierwsze trójki zawodników w kategorii Open K + M otrzymały puchary ufundowane przez Gminę Czarny Bór. Dodatkowo puchary otrzymali – najstarszy zawodnik Wojciech Onoszko oraz niepełnosprawny Henryk Fortoński.