MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 30 maja
im. Jana, Karola

Złożył fałszywe zeznania i okazał się sprawcą przestępstwa

Wiadomości: REGION, Nowe Siodło
Wtorek, 16 kwietnia 2019, 6:33
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
20–latek, który w październiku zeszłego roku zawiadomił policjantów o kierowaniu w stosunku do niego – przez trzech jego kolegów – gróźb karalnych przy użyciu noża, odpowie za składanie fałszywych zeznań.

Według zgłaszającego 21 października zeszłego roku trzech mężczyzn w wieku od 27 do 30 lat wtargnęło do domku jednorodzinnego w Nowym Siodle, a jeden z nich przyłożył mu nóż do gardła. Następnie wszyscy zagrozili mu pozbawieniem życia i siłą wyciągnęli na zewnątrz budynku. Kiedy do miejsca zamieszkania wróciła najbliższa rodzina 20-latka, spłoszeni napastnicy zaczęli uciekać, a jeden z nich w szamotaninie upadł na nóż, którego użył do popełnienia przestępstwa.

Czynności wykonane przez funkcjonariusze wykluczyły taki przebieg zdarzenia. Okazało się, zgłaszający 20-latek nie mówił prawdy. Zgromadzony w sprawie materiał wykazał jednoznacznie, że trzej mężczyźni nie grozili 20-latkowi i nie byli w posiadaniu noża, a niedoszły pokrzywdzony zawiadomił o przestępstwie, którego nie popełniono. Sam natomiast podczas utarczki słownej wziął nóż i zadał cios w nogę 30-latkowi.

Policjanci postawili młodemu mieszkańcowi powiatu wałbrzyskiego zarzuty składania fałszywych zeznań oraz naruszenia czynności narządów ciała powyżej 7 dni u poszkodowanego mężczyzny. 20-latkowi grozi łączna kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

1
17%
Cieszy
1
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
33%
Smuci
0
0%
Złości
2
33%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Miasto stawia na inwestycje

Powrót za kraty

Odpowie za rozbój

Wałbrzych Centrum

Pomnik Smoleński

Żłobek już wkrótce

Motorowerem w radiowóz

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje