MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Złoty medal dla Szczawna–Zdroju

Wiadomości: Bytom
Wtorek, 6 września 2011, 14:11
Aktualizacja: 14:12
Autor: PAW
Fot. użyczone
Na obiekcie Górnika Bytom rozegrane zostały ścisłe finały drużynowych Mistrzostw Polski w tenisie ziemnym w kategorii skrzatek, czyli do lat 12.

Do ścisłego finału zakwalifikowało się osiem drużyn, które wywalczyły pierwsze miejsca w rozgrywkach eliminacyjnych w swoich regionach. W turnieju finałowym drużyna MKS Szczawno-Zdrój grająca w składzie: Magda Kądzielewska, Karolina Szmit, Karolina Kamińska i Iza Kunat (kapitan Robert Kosiński) rozstawiona była z numerem pierwszym, ponieważ poszczególne zawodniczki posiadają najwyższy bonus wyliczany z listy rankingowej Polskiego Związku Tenisowego.

W jednym spotkaniu pomiędzy dwoma drużynami rozgrywane są 4 mecze singlowe i 2 deblowe. Naszej ekipie w walce o złoty medal najpierw przyszło walczyć z AZS Poznań. Nasze dziewczyny z potyczki z najlepszym klubem w kraju wyszły zwycięsko wygrywając 4-2 i wiadomo już było, że powalczą o złoto, a przeciwnikiem będzie Legia Warszawa. Nasze dziewczyny nie dały żadnych szans stołecznej drużynie i ostatecznie wygrały 5-1 zdobywając upragnione złoto.

Wyniki finału:
Kądzielewska-Hertel 6-1, 6-4
Szmit-Podlińska 7-5, 6-0
Kunat-Ciałkowska 0-6, 3-6
Kamińska-Świątek walkower dla Kamińskiej

deble:
Kądzielewska/Szmit-Hertel/Podlińska 6-2, 6-4
Kamińska/Kunat-Ciałkowska/Lehnar 6-1, 6-7, 10-4.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Miasto pięknieje

Złoto w deblu

Inauguracyjny start

Duda w Wałbrzychu

Pieniądze dla uczelni

Skwer "Grubego"

Pingpongiści w Boguszowie

Przyjedzie Duda