MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Złoto dla wałbrzyszanina

Wiadomości: Kraj
Czwartek, 18 kwietnia 2019, 8:32
Aktualizacja: 8:35
Autor: PAW
Fot. użyczone
W dniach od 11 do 14 kwietnia w Łodzi odbyły się finały Mistrzostw Polski w curlingu. Zawody były rozgrywane w pierwszej w Polsce profesjonalnej hali do curlingu – Curling Łódź, a jednymi z faworytów do zwycięstwa wśród męskich drużyn była drużyna, z Wałbrzyszaninem w składzie – Sopot Curling Team.

Sopocianie potwierdzili swoją wysoką formę z obecnego sezonu pokonując w finale City Curling Club Warszawa 7:2 i zdobywając Mistrzostwo Polski. Tym samym już trzeci złoty medal Mistrzostw Polski jedzie do Wałbrzycha za sprawą Bartosza Łobazy, który już od 7 lat reprezentuje klub z Pomorza.

Zawodnicy Sopot Curling Team rozpoczęli przygotowania do finałów Mistrzostw Polski bezpośrednio po powrocie z Nowej Zelandii gdzie w styczniu reprezentowali Polskę w eliminacjach do Mistrzostw Świata. Mimo braku awansu Polacy pokazali się tam z bardzo dobrej strony pokonując m.in. wyżej notowane drużyny Holandii oraz Danii.

Sopocianie szlifowali formę głównie poprzez treningi na specjalistycznym torze do curlingu w gdańskiej hali Olivia oraz zgrupowaniach w Łodzi, a Bartosz na treningach w czeskim Trutnovie. Potwierdzeniem zwyżkującej formy SCT były znakomite wyniki osiągnięte w turniejach poprzedzająch Mistrzostwa Polski. 2 miejsce w bardzo mocno obsadzonym turnieju w Pradze – Leticy Kameny Trophy 2019 oraz zwycięstwo w Polskiej Lidze Curlingu stawiało sopocian w roli faworytów przed najważniejszymi w tym sezonie zawodami.

Te potoczyły się znakomicie dla drużyny Sopot Curling Team. Mimo iż początek nie był łatwy to sopocianie rozkręcali się z każdym kolejnym spotkaniem. Bilans 3 zwycięstw, 1 remisu i 1 porażki dał sopocianom 2 miesjce po fazie grupowej i zmusił do rozpoczęcia fazy play-off już od ćwierćfinałów (zwycięzcy grup zostali rozstawieni w półfinałach).

W ćwierćfinale SCT zmierzyli się z drużyną POS Łódź Augustyniak i wygrali 7:2. W półfinale czekała na nich kolejna drużyna reprezentująca barwy miejscowego klubu z Łodzi – POS Łódź Monkey Man. W tym meczu również po zaciętym początku SCT zwyciężył 6:3.
W finale sopocianie spotkali się po raz kolejny z drużyną City Curling Club Warszawa. Był to swoisty rewanż za spotkanie w fazie grupowej, w którym to reprezentanci Trójmiasta doznali swojej jedynej porażki, 3:4.

Finał miał podobny przebieg do wcześniejch meczów fazy play-off. Bardzo wyrównany początek, po którym sopocianie przejęli inicjatywę i zdobyli kilkupunktową przewagę, którą utrzymali do końca meczu.

- Ten wynik jest zwieńczeniem bardzo dobrego sezonu dla naszej drużyny. Zanotowaliśmy sporo udanych występów na arenie międzynarodowej. Cieszy że potrafiliśmy przełożyć formę na rozgrywki krajowe. Z optymizmem patrzymy na nowy sezon, naszą ambicją jest wskoczenie do ścisłego topu drużyn europejskich walczących w największych imprezach curlingowych takich jak rozgrywki World Curling Tour, Mistrzostwa Świata czy nawet Igrzyska Olimpijskie – podsumowuje skip drużyny SCT, Borys Jasiecki.

Jest to trzeci złoty medal w historii drużyny Sopot Curling Team, a tym samym powrót na tron Mistrzostw Polski po 3 latach przerwy (2017 srebro, 2018 brąz). Drużyna wystąpiła w składzie Bartosz Łobaza, Krzysztof Domin, Konrad Stych (vice-skip) i Borys Jasiecki (skip-kapitan). Miejsce na podium dodatkowo gwaratuje sopocianom udział w Turnieju Kwalifikacyjnym o prawo reprezentowania Polski w Mistrzostwach Europy, które odbędą się w listopadzie, w Szwecji.

Wyniki Sopot Curling Team w MP 2019:

Faza grupowa:
- POS Łódź 30sth 10:1
- ŚKC Marlex Katowice 3:3
- KS Warszowice Juniorzy 7:2
- KS Warszowice Juniorskie Curlusy 10:1
- City Curling Club Warszawa 3:4

Faza play-off:
Ćwierćfinał – POS Łódź Augustyniak 7:2
Półfinał – POS Łódź Monkey Man 6:3
Finał – City Curling Club Warszawa 7:2

Podium MP Mężczyzn
1. Sopot Curling Team
2. CCC Warszawa “Stone Mleko”
3. AZS Gliwice “Ogień”

W rozgrywkach kobiecych w finale wystąpiły broniąca tytułu drużyna POS Curling Team Łódź oraz AZS Gliwice Team Pluta. Drużyna z Łodzi dotarła do meczu o złoto bez porażki, pokonując w fazie grupowej oraz w meczu o finał drużynę z Gliwic. Jednak to drużyna Marty Pluty cieszyła się z ostatecznego zwycięstwa pokonując w extra endzie drużynę gospodyń. Trzecie miejsce zajęła drużyna City Curling Club Warszawa Team Chmarra. Mistrzynie ze Śląska wystąpiły w składzie: Marta Świeszek, Justyna Wojtas, Ewa Nogły, Marta Pluta oraz Adela Walczak.

Podium MP Kobiet
1. AZS Gliwice Team Pluta
2. POS Curling Team Łódź
3. CCC Warszawa Team Chmarra

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jaki jest stan gminy?

Ścigali się w Starych Bogaczowicach

Most już otwarty

Udany meeting

Zmarł symbol Wałbrzycha

Szachy w uzdrowisku

Radny straci mandat?

Rajd z obostrzeniami