MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Złodziej przewodów telekomunikacyjnych zatrzymany

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 18 maja 2019, 8:38
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci Komisariatu Policji II w Wałbrzychu po przeprowadzonych czynnościach operacyjnych zatrzymali 60–letniego mieszkańca naszego miasta. Wałbrzyszanin w drugiej połowie kwietnia tego roku 4–krotnie dokonał kradzieży przewodów telekomunikacyjnych działając na szkodę jednej z ogólnopolskich firm.

Funkcjonariusze zgłoszenie o popełnionych przestępstwach otrzymali w minioną środę. Mundurowi już następnego dnia ustalili, kto jest odpowiedzialny za kradzież kabli telekomunikacyjnych na szlaku kolejowym pomiędzy Dworcem Głównym a Dworcem Fabrycznym. Mężczyzna został zatrzymany w swoim mieszkaniu przy ul. Mieroszowskiej w Wałbrzychu.

Podczas przesłuchania podejrzany przyznał się do 4 kradzieży, a przy tym do uszkodzenia przewodów telekomunikacyjnych, powodując przez to zakłócenie działania części sieci. Z jego relacji wynikało, iż wszystkich czynów dokonał w okresie od 17 do 30 kwietnia tego roku.

Straty w mieniu wycenione zostały przez przedsiębiorstwo na łączną kwotę około 20 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwa 60-latek odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.

Twoja reakcja na artykuł?

3
30%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
30%
Złości
3
30%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trzy ważne daty czerwcowe

59–letnia kierującą była kompletnie pijana i uszkodziła zaparkowany samochód

Wałbrzyscy policjanci poszukują dwóch mężczyzn, którzy usiłowali dokonać rozboju na 61–latce

42–latek wyłudził wysoki kredyt bankowy

22–latek ukradł m.in. samochód rajdowy

Sprawa burmistrza Jacka C. ma charakter rozwojowy

Rowerowy Lata Start

Zaatakowała ochroniarza kamieniami