MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Złodziej przewodów telekomunikacyjnych zatrzymany

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 18 maja 2019, 8:38
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci Komisariatu Policji II w Wałbrzychu po przeprowadzonych czynnościach operacyjnych zatrzymali 60–letniego mieszkańca naszego miasta. Wałbrzyszanin w drugiej połowie kwietnia tego roku 4–krotnie dokonał kradzieży przewodów telekomunikacyjnych działając na szkodę jednej z ogólnopolskich firm.

Funkcjonariusze zgłoszenie o popełnionych przestępstwach otrzymali w minioną środę. Mundurowi już następnego dnia ustalili, kto jest odpowiedzialny za kradzież kabli telekomunikacyjnych na szlaku kolejowym pomiędzy Dworcem Głównym a Dworcem Fabrycznym. Mężczyzna został zatrzymany w swoim mieszkaniu przy ul. Mieroszowskiej w Wałbrzychu.

Podczas przesłuchania podejrzany przyznał się do 4 kradzieży, a przy tym do uszkodzenia przewodów telekomunikacyjnych, powodując przez to zakłócenie działania części sieci. Z jego relacji wynikało, iż wszystkich czynów dokonał w okresie od 17 do 30 kwietnia tego roku.

Straty w mieniu wycenione zostały przez przedsiębiorstwo na łączną kwotę około 20 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwa 60-latek odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.

Twoja reakcja na artykuł?

3
30%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
30%
Złości
3
30%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nie wywiązali się z umów

Przyjedzie Duda

Więcej atrakcji

Miasto broni strażników

Kumulacja przewinień

Złodziejska para

Miłośnik gier

Trafiona kontrola