MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Żłobek na Sosnowej

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 20 grudnia 2019, 15:41
Aktualizacja: Niedziela, 22 grudnia 2019, 9:22
Autor: JAZ
Fot. JAZ
Nowy żłobek na ul. Sosnowej 25A to ósma placówka opieki nad najmłodszymi mieszkańcami Wałbrzycha. Jest to placówka, która powstała w pomieszczeniach po byłej szkole podstawowej, w pobliżu przedszkola.

Inwestycja kosztowała 2,2 mln zł, z czego dotacja ministerialna wynosiła 990 tys. zł. Na parterze wydzielona została strefa wejściowa z oddzielnymi pomieszczeniami szatni i wózkowni oraz wiatrołapem.
- Jest to inwestycja społeczno-gospodarcza. Żłobek, poza funkcją opiekuńczo-wychowawczą, pełni też sporą kartę przetargową dla firm działających w Wałbrzyskiej Strefie Ekonomicznej. Dla nich to duży atut przetargowy w poszukiwaniu nowych pracowników - tłumaczy prezydent Roman Szełemej.

Z części komunikacyjnej wykonano przejście do gabinetu dyrektora placówki oraz pomieszczenia socjalnego dla pracowników. Bezpośrednio przed wejściem na obszar żłobka zlokalizowano gabinet pielęgniarski. Pomieszczenie wejściowe oddzielono drzwiami od zasadniczej części żłobka – zespołu pomieszczeń dla dzieci, tj. sal bawialno-jadalnych, łazienki z brodzikiem natryskowym, przewijakiem mobilnym, pomieszczeniem do mycia nocników oraz kuchnią z zapleczem magazynowym. Wyżej wymienione pomieszczenia zostały w pełni dostosowane do opieki i zaspokajania potrzeb dzieci. Przed głównym wejściem do budynku wykonano zabudowaną prefabrykowaną wiatę stalową ze ścianami ażurowymi i zadaszeniem dla zapewnienia dodatkowej powierzchni dla wózków dziecięcych. Teren placówki został odwodniony i ogrodzony, wydzielono również i zagospodarowano teren placu zabaw wraz z jego wyposażeniem oraz elementami małej architektury. Wykonano wszelkie prace związane z wymianą stolarki drzwiowej i częściowo okiennej, wentylacją, instalacjami wodno-grzewczymi, elektrycznymi, uziemienia i ogromnienia oraz wideodomofonowej.

W żłobku znajdzie zatrudnienie 21 pracowników: kadra administracyjna oraz opiekunowie, którzy będą zajmować się docelowo 55 dziećmi. Żłobek działa od 16 grudnia i przyjął 31 dzieci. Są jeszcze wolne miejsca dla zainteresowanych.
- Bardzo się cieszę, że udało się nam oddać żłobek jeszcze w tym roku. Pracował nad tym sztab ludzi i wszystkim należą się za to podziękowania, ale przede wszystkim cieszymy się, że dzieci już dzisiaj mogą tutaj przebywać pod specjalistyczną opieką - mówi wiceprezydent Sylwia Bielawska.

Twoja reakcja na artykuł?

5
63%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
25%
Przeraża

Czytaj również

Wprowadzają ruch jednostronny

Tablety dla szkoły

Rozpoczęcie i pasowanie

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Szełemej musi odejść 20-12-2019 22:00
Troje dzieci na jednego pracownika. A w szkołach 1 nauczyciel na 35 uczniów. To się nazywa oszczędność.
~Szełemej musi odejść 20-12-2019 22:03
Kadrę administracyjną - księgowość Szełemej zabrał zmniejszając etaty w szkołach do Jednostki Oświatowej UM. Po co? Żeby mu ukadli ponad 3 mln.zł
~Szełemej musi odejść 20-12-2019 22:16
Lemingi cieszą się bo przedszkole jest, ciekawe kto za to zapłaci ? Wszystkie miejskie przedszkola powinny być zamknięte, Szełemej niech sobie w domu przedszkole założy a nie z publicznych pieniędzy ! Dworczy powinien być prezydentem Wałbrzycha, Szełemej musi odejść !
~Szełemej musi odejść 21-12-2019 11:39
do: ~Szełemej musi odejść (22:16)
Widzę , że mój nick stał się hasłem powszechnym. Proszę następnym razem wpisywać kolejną liczbę przy "Szełemej musi odejść" . Do wizyty komornika lub ABW.
~Zadowolona mama 21-12-2019 21:28
Super🥰❤ świetnie, ze jest ten żłobek.
~ollo 22-12-2019 18:52
wreszcie cos sie dzieje w pięknej.,ale zapomnianej dzielnicy.Mowie to ja ,mieszkaniec od 60-ciu lat !!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bezpieczne dzieci

Chcą pieniędzy na stadion

Pakiety już w szkołach

Odchodzą od węgla

Trudności przy budowie obwodnicy