MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Zlikwidowana plantacja

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 21 września 2015, 15:37
Aktualizacja: 15:39
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Policjanci ze Świdnicy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej zlikwidowali uprawę konopi indyjskich. Na nieużytku rolnym pomiędzy innymi polami uprawnymi funkcjonariusze znaleźli 16 krzewów o wysokości od 150 cm do 230 cm.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, realizując działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej, zlikwidowali nielegalną uprawę konopi. W sprawie zatrzymano 3 mężczyzn w wieku od 23 do 26 lat, podejrzanych o ten nielegalny proceder.

Mężczyźni zatrzymani zostali w czasie pielęgnacji roślin. Krzewy rosły na nieużytku rolnym wzdłuż lasu, a otaczały je inne pola uprawne oraz rów melioracyjny, który pozwalał utrzymać odpowiednią wilgotność dla krzewów . Krzewy o wysokości od 150 do 230 cm zabezpieczone zostały przez funkcjonariuszy Straży Granicznej.

W chwili obecnej wyjaśniane są wszystkie okoliczności tej sprawy.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadane środków odurzających jak i ich uprawę grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest znaczna ilość narkotyków, nawet do 10 lat pozbawienia wolności

Czytaj również

Ukradł niewiele

13–latek za kierownicą

Różnorodny asortyment

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~kuba 22-09-2015 19:41
Nasiona przypłynęły wraz z wodą w rowie melioracyjnym, tam wykiełkowały między rowem a lasem. Ci trzej w tych wilgotnych miejscach szukali grzybów i przez przypadek ich tam policja nakryła.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pijani za kółkiem

Oszustwo "na szwagra"

Apele nic nie dają

Jak wykonali budżet?

Radny straci mandat?