MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zima w Rzeczce nie odpuszcza

Wiadomości: REGION, Rzeczka
Czwartek, 31 stycznia 2019, 9:49
Autor: red
Fot. UG Walim
Gmina Walim, położona w niezwykle malowniczym zakątku Dolnego Śląska, otoczona górami, lasami, rzekami i strumykami, na co dzień obcuje z przebogatą matką naturą.

To dzięki wspaniałemu klimatowi zawdzięczamy przepiękną zimową aurę.

W naszej Krainie Sowiogórskich tajemnic nikt nie będzie się nudził. Delikatne opady śniegu, kilkustopniowy mróz oraz pracujące armatki śniegowe, przyczyniły się do stworzenia wprost idealnych warunków do uprawiania różnorodnych sportów zimowych na terenie naszej Gminy.

W miejscowości Rzeczka działają oświetlone wyciągi narciarskie z naturalnie i sztucznie naśnieżanymi stokami, na których wprawni narciarze mogą do woli szusować na stokach. Dla osób pragnących nauczyć się obcowania z nartami czy też deską snowboardową, przygotowano indywidualne szkolenia. Każdy amator śnieżnych atrakcji znajdzie tu coś interesującego dla siebie - od profesjonalnego narciarstwa po wesołą i beztroską zabawę na śniegu. Świeże górskie powietrze z pewnością pozwoli wypocząć, przynosząc odrobinę wytchnienia. A dla zmęczonych śniegowym szaleństwem, do zaproponowania mamy odpoczynek w naszych wspaniałych obiektach turystycznych. Średniowieczny Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim, zachwyci swoją architekturą, Sztolnie Walimskie pozwolą na chwilę zadumy w podziemiach wydrążonych w skale.
Malownicze Jezioro Bystrzyckie wraz z zaporą, pomniki przyrody, zachwycą wszystkich miłośników naturalnych krajobrazów.

Pomimo panujących zimowych warunków, nie ma problemu z dojazdem do wyciągów czy naszych atrakcji, drogi są na bieżąco odśnieżane, a na terenie Gminy znajduje się wiele miejsc parkingowych.

Twoja reakcja na artykuł?

19
86%
Cieszy
0
0%
Dziwi
2
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
5%
Przeraża

Czytaj również

Radni będą głosować w sprawie referendum

Wyłonili wykonawcę

Zmiana prezesa

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 1-02-2019 6:14
Rzeczka fajna tylko żeby zrobili kanapę bo od orczyków to nogi bolą .
~Grażka 1-02-2019 7:43
Rzeczka to malownicze miejsce i jak na te czasy, wyjątkowo spokojne- jeszcze nie tak bardzo zaludnione.
~ 1-02-2019 9:57
Miejsce przepiękne. W tym roku bylam tam pierwszy raz i jestem bardzo zadowolona tylko ludzie, ktorzy tam pracują zachowują się jakby byli tam za karę aleee w koncu do wszystkiego można się przyzwyczaić ;)
~Mosiek z Nazaretu 1-02-2019 15:21
Nie ma gdzie zaparkowac.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zabawa trwa

Chronią przyrodę

Falstart Górnika

Otwarte warsztaty

Dotacja dla ZPL–u