MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 sierpnia
im. Jakuba, Sławy

Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych” ogłasza kolejny nabór kandydatów do grup artystycznych.

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 7 września 2011, 13:12
Aktualizacja: 15:14
Autor: RED
Fot. organizatorzy
Jeżeli lubisz tańczyć i śpiewać, nie przeszkadza Ci, że czasem do osiągnięcia zamierzonego celu trzeba będzie wylać mnóstwo potu i jeżeli lubisz podróżować, jest to oferta dla Ciebie.

Podziwiali nas już mieszkańcy Azji, Ameryki Południowej i Północnej oraz prawie całej Europy. W czasie tegorocznych wakacji odwiedziliśmy w artystycznej podróży Francję, Bułgarię, Turcję i Czechy. Już planujemy kolejne wyjazdy. Nasza historia liczy ponad 56 lat. Kształtowało ją wielu wspaniałych pedagogów i blisko 5.000 osób występujących na krajowych i zagranicznych scenach. Otrzymaliśmy szereg zaszczytnych nagród i wyróżnień, w tym tytuł „Zasłużony dla miasta Wałbrzycha” oraz laur „Dolnośląskiego klucza sukcesu”. Często określa się nas mianem folklorystycznej wizytówki miasta Wałbrzycha.
Uwaga! Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych” ogłasza kolejny nabór kandydatów do grup artystycznych: tanecznych i wokalnych. Startujemy już 15 września, dwumiesięcznymi kursami tańca.
Do grup tanecznych poszukujemy kandydatów w dwóch kategoriach wiekowych:
• dziecięcych (szkoła podstawowa – klasy IV – VI, od 10 do 13 lat) – zajęcia rozpoczynamy kursem salsy, cha-chy, samby, rock and rolla, walca angielskiego i wiedeńskiego; zajęcia odbywać się będą w poniedziałki i czwartki (godz. 18.15 – 19.45),
• młodzieżowych - (uczniowie gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych) – zajęcia rozpoczynamy kursem tańców latynoamerykańskich i standardowych); zajęcia odbywać się będą w poniedziałki i wtorki (godz. 18.15 – 19.45), w siedzibie Zespołu przy ul. Andersa 185 (Biały Kamień, budynek WOK).

Posiadamy również ograniczoną ilość wolnych miejsc w grupie dziecięcej (dla uczniów szkoły podstawowej, od 7 do 10 lat), która spotyka się w poniedziałki (godz. 16.15 – 17.45), w siedzibie Zespołu przy ul. Andersa 185 (Biały Kamień, budynek WOK, sala artystyczna/czarna).

Do pasjonatów śpiewu kierujemy ofertę naboru kandydatów zainteresowanych współpracą w chórze Zespołu. Przychodząc do nas, pod okiem profesjonalnego instruktora, nauczysz się śpiewać solo i w wielogłosie. Program zajęć obejmuje: doskonalenia aparatu oddechowego, głosowego i artykulacyjnego, indywidualnie dobierane ćwiczenia emisyjne, pracę nad tekstem pod kątem wyrazistości, poprawności artykulacyjnej oraz zgodności materiału muzycznego z materiałem tekstowym, nabywanie umiejętności zachowania się w sytuacji próby, występu i nagrania studyjnego. Dodatkowymi atutami uczestnictwa w przesłuchaniach są: rozbudzanie pomysłowości i świadomości scenicznej oraz praca z mikrofonem. Organizujemy również udział w warsztatach wokalnych, najbliższe dotyczyć będą śpiewu gospel – przy współpracy z Parafią Ewangelicko – Augsburską w Wałbrzychu. Na kandydatów zainteresowanych naszą ofertą czekamy w środy i piątki (godz. 16.00 – 17.00) w siedzibie Zespołu przy ul. Andersa 185 (Biały Kamień, budynek WOK, sala 36).

Jeżeli zakładasz z góry, że to nudne, to jesteś w wielkim błędzie! U nas poznasz wielu nowych, ciekawych ludzi o podobnych zainteresowaniach. Z nami nuda Ci na pewno nie grozi! Próby odbywają się dwa razy w tygodniu. Przyjdź, zobacz, nic nie ryzykujesz.

Dodatkowe informacje na temat naboru można uzyskać na stronie internetowej www.zpit.pl , pisząc na maila mailto:instruktorzy@zpit.pl instruktorzy @zpit.pl , sekretariat@zpit.pl lub telefonicznie pod numerami: (74) 666 42 60, (74) 848 15 25, kom. 728 365 874. Sekretariat Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych’ czynny jest od poniedziałku do piątku, w godzinach od 08.00 do 15.00.

Źródło: ZPiT „Wałbrzych”

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Festiwal tuż, tuż

IN–SANITY na Słowackiego

Taniec i muzyka cygańska

Petycja do prezydenta

Kino dla młodszych

Festiwal w nowej odsłonie

Artur Siennicki prezesem WSSE

Nowy prezes WSSE