MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zegar ożył

Wiadomości: REGION, Lubomin/Stare Bogaczowice
Piątek, 20 sierpnia 2010, 13:11
Aktualizacja: 13:14
Autor: red
Fot. Urząd Gminy Stare Bogaczowice
Po kilkudziesięciu latach w Lubominie znów działa zegar na świetlicy wiejskiej.

Już chyba tylko najstarsi mieszkańcy Lubomina w gminie Stare Bogaczowice pamiętają, jak na budynku świetlicy wiejskiej zegar odmierzał czas. Później przez lata czasomierz niszczał. Teraz resztki przedwojennego zegara zostały usunięte, a w to miejsce zamontowany został nowy zegar.

Czytaj również

Uroczyste obchody

Remontują kamienice

Ratują koźlęta

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~czepialski 20-08-2010 21:48
nooooooo, to jest powód do dumy OŻYŁ ten zegar jak jasna cholera-życiem pozagrobowym. A może w ten sam sposób ożywmy nasze miasto? Się podpali, się rozgrabi pogorzelisko po okolicy, się postawi domki z Ytong'a i gips-kartonu, się wprowadzi nowych ludzi - takich na ten przykład imigrantów z Ukrainy, czy Wietnamu czy kądkolwiek inąd ... Wałbrzych ożyje!!!
~al 20-08-2010 23:21
dzis przejezdzalam rowerem przez Lubomin, lubię tę wioskę, ale zegar ... no ładny, duży, ale wieś wymarła, ludzi nie widać, poza kilkoma stałymi przesiadywaczami podsklepowymi...ten zegar nie śpiewa, nie tańczy, nie ma kuranta:)))
~ 21-08-2010 11:00
taaak... bardzo gustowny i konweniuje z resztą architektury... Alleluja!
~~~ 21-08-2010 22:52
Jak się nie ma, co się lubi , to się lubi , co się ma. Jasne?
idler73 23-08-2010 14:09
Jak rozumiem w Lubominie, miejscowości ludnej i tłocznej, była to niezbędna inwestycja. Bardziej niezbędna niż wodociąg i kanalizacja, niż budowa chodników. Oczywiście wartość inwestycji, jest o wiele mniejsza, niż w/w, ale, niegrzecznie zapytam kto z tego zegara będzie korzystać ? Wróble, czy może gołębie ? Bo jakoś w tym miejscu tłumów nie widać. No cóż mieszkańcy Lubomina, mają zegar. Mała rzecz, a cieszy :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radni będą głosować w sprawie referendum

Kuchciński nie zaszkodził

Krok do zatrudnienia

Dyduch z numerem 1

Pieniądze dla działkowców