MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 25 maja
im. Grzegorza, Magdaleny

Zdalne nauczanie

Wiadomości: Wałbrzych/Kraj
Poniedziałek, 16 marca 2020, 6:37
Aktualizacja: Wtorek, 17 marca 2020, 8:06
Autor: JAZ
Fot. archiwum
Od poniedziałku 16 marca zamknięte są wszystkie placówki oświatowe w kraju. Do szkół, przedszkoli ani na wykłady nie pójdą dzieci, młodzież i studenci. Jak to się ma w stosunku do nauczycieli?

Trwają rozmowy na temat pracy nauczycieli w najbliższych kilkunastu dniach. Po spotkaniu dyrektorów szkół z prezydentem Romanem Szełemejm ustalono, że ci mają być w szkole. Później informacja zmieniła swój charakter na „decyzja należy do dyrektora”. Jak będzie w rzeczywistości?

W Wałbrzychu sytuacja jest bardzo dynamiczna. 13 marca dyrektorzy szkół spotkali się z prezydentem, by omówić sytuację. Pierwsze decyzje były bardzo niekorzystne dla nauczycieli, którzy mieli obowiązek, nie tylko być do dyspozycji dyrekcji, ale również przebywać w tym czasie w placówce.
- Mówi się o pracy zdalnej. Mówi się, że w ten sposób możemy uczyć nasze dzieci to, dlaczego nie możemy tego wprowadzić w życie? – pyta retorycznie jedna z nauczycielek szkół podstawowych. – Proszę nie mówić, gdzie pracuję. Epidemia, epidemią, ale po jej zakończeniu życie będzie się toczyło dalej, a to bardzo wąskie środowisko – dodaje po chwili.

Nauczyciele w dużej części w poniedziałek zjawią się w szkole, gdzie we własnym gronie, z własną dyrekcją, ustalą jak będą funkcjonować dalej. Prezydent Szełemej mówi, że koronawirus nie jest groźny, że są choroby dużo bardziej groźne i nie należy ulegać panice. Prezydent jest lekarzem, czynnie pracującym, więc teoretycznie wie, co mówi, ale wśród grupy nauczycieli, niektórzy mają inne zdanie.
- Na dzień dzisiejszy wiemy tyle, ile dostaniemy informacji. Widzimy, co dzieje się na świecie. Wszystko zamiera. Zatrzymuje się rozgrywki sportowe, zamyka szkoły, wprowadza restrykcje w podróżowaniu komunikacją miejską. Świat staje na głowie, to proszę nam wybaczyć, nie chce się w to wierzyć.

Twoja reakcja na artykuł?

1
25%
Cieszy
1
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
25%
Smuci
1
25%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Groźny wypadek

Przedszkola ruszą tylko częściowo

Powiat kupił testy

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Naucz 16-03-2020 11:07
Lekarz -prezydent a oderwany od rzeczywistości, może najwyższy czas szanować życie mieszkańców miasta, a nie ściągać do urzędu dyrektorów, aby w dobie Internetu podać dwa zdania, a Ci wracają do szkół organizują rady i też 2 zdania. Gdzie pojemniki ze środkami odkażającymi? Autobusy , proponuję skorzystać z metod np w Tajlandii nie Włoch.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Odzyskają wodę

Obwodnica w 45 %

Wałbrzych Centrum

Koronawirus – dane

Nagrody konkursowe dla młodzieży