MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 6 czerwca
im. Danuty, Dominiki

Zbliża się modernizacja dworca Wałbrzych Miasto

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 11 sierpnia 2010, 7:50
Aktualizacja: 7:50
Autor: red
Już wkrótce dworzec Wałbrzych Miasto ma zyskać na wyglądzie
Fot. użyczone
PKP S.A. Oddział Dworce Kolejowe we Wrocławiu otworzył oferty w dwóch przetargach związanych z modernizacją dworca Wałbrzych Miasto. Planowany termin zakończenia pierwszego etapu prac na obiekcie to koniec 2010 roku.

Pierwszy z otwartych przetargów dotyczy wykonania prac budowlanych i obejmuje modernizację dachu obiektu, a także toalet ogólnodostępnych. Obecnie trwają prace komisji przetargowej, która sprawdza złożone oferty pod względem formalnym. Efektem tego etapu inwestycji będzie zabezpieczenie dachu obiektu, a także poprawa komfortu obsługi podróżnych poprzez modernizację toalet i dostosowanie ich do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Drugi z przetargów, na który otwarto oferty, dotyczy wykonania dokumentacji projektowej niezbędnej do przeprowadzenia drugiego etapu inwestycji na dworcu Wałbrzych Miasto. Oprócz tego projektanci, którzy wygrają przetarg, będą musieli stworzyć nową koncepcję zagospodarowania powierzchni dworca.

Głównym celem drugiego etapu modernizacji będzie poprawa komfortu korzystania z dworca, zwiększenia bezpieczeństwa podróżnych, a także estetyki obiektu. Ten etap modernizacji obejmie budynek dworca i plac przydworcowy. Swój wygląd zmieni wnętrze obiektu (m.in. modernizacja pomieszczeń ogólnodostępnych, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, instalacji), a także elewacja (czyszczenie elewacji, montaż nowego neonu i iluminacji budynku). W celu poprawy bezpieczeństwa podróżnych na dworcu zostanie zainstalowany system monitoringu. Łatwiejsze stanie się również przemieszczanie po obiekcie za sprawą wdrożenia nowego systemu informacji wizualnej. Przebudowa dworca Wałbrzych Miasto obejmie również plac przed dworcem, który diametralnie zmieni swoje oblicze. Rozpoczęcie realizacji drugiego etapu inwestycji zaplanowano na 2011 rok.

Czytaj również

Ostrzeżenie meteorologiczne

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Referendum już w niedzielę

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~ 11-08-2010 8:08
no wreszcie!!!!,ale poczekam az sie zacznie ten remont bo u nas roznie bywa.niech winde do kibla zrobia,bo sie ktos tam kiedys zabije na tych schodach
~lucha1 11-08-2010 8:45
Bardzo dobrzy bo dworzec jest wizytówką miasta.A nasz dworzec jest piękny.Brawo.
~pismak 11-08-2010 12:18
niech zrobią pożądek z peronem...
~edi 11-08-2010 12:32
Prezydent powinien być wybierany co 2 lata,wtedy byśmy mieli takie piękne miasto,jak zaczyna się robić teraz. Po 8 latach beznadziejnej kadencji Kruczkowskiego,rujnowania miasta,on zaczyna naprawiać to,co spie.. przez 8 lat.Gdzie był do tej pory? To jest jego chwyt,żeby zagłosować na niego w tych zbliżających się wyborach. Myśli,że jesteśmy naiwni i uwierzymy w te jego puste słowa?A gdzie podziały się pieniądze na inne ważniejsze sprawy,niż "Witacz"?Chociażby remont Dworca Miasto ,dużo,dużo wcześniej. Cwaniak.
~radha 11-08-2010 12:57
A co ma Kruczkowski do majatku PKP? Dworce nie są własnoscia miasta.
~gosc 11-08-2010 13:18
Drogi tez nie sa wlasnoscia miasta, ale wlodarz ma zasr*ny obowiazek ruszyc 4 litery w sprawach miasta i problemow mieszkancow, a nie zarzekac sie, ze to nie jego dzialka i interes.
formierz 11-08-2010 17:27
Coby nie bylo dworzec trzeba wyremontowac przeciez to piekny obiekt tylko zaniedbany przez pkp
~ 11-08-2010 18:19
szkoda że nie mają w planie budowy wiaty na peronie bo zimą czy też gdy pada deszcz człowiekowi aż odechciewa się żyć:)
~joja 11-08-2010 22:21
A co ze Szczawienkiem? Zburzyć to szkaradztwo oraz dworzec PKS bo to jest skandal aby takie byłe dworce straszyły turystów Wałbrzycha
~marcin 12-08-2010 9:29
Sama się zburz! Dzworzec na szczawienku to zabytek, takich budynkow sie nie burzy tylko remontuje ty moherze!! W waszych glowach tylko wszystko zniszczyc i tyle.
~ 12-08-2010 9:58
taaa zgadzam sie ,winda w kiblu to podstawa
~StArt 12-08-2010 11:29
!!!no i brawo kolej!!! wprawdzie pociągami jeżdżę dość rzadko, choć lubię. Doceniam, bo to jedna z wizytówek miasta - ten dworzec. Jeszcze raz brawo !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Odpracuj dług

Zabiegają o przyjazd prezydenta

Buty narciarskie – wyprzedaż

Wydział komunikacji czynny dłużej

Seans odwołany!