Czytających: 7920

Wałbrzych: Zawodnicy z Zagłębia stanęli na podium

Niedziela, 11 maja 2014, 18:43
Aktualizacja: 18:44
10 maja w Gniechowicach odbył się turniej Międzywojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików w zapasach w stylu klasycznym, w której zapaśnicy ZLKS „Zagłębie" Wałbrzych odnieśli duży sukces wygrywając klasyfikację drużynową.

Spośród 130 zawodników z 11 startujących klubów, Zagłębie wyprzedziło Tygrysy Kąty Wrocławskie i Agros Żary. Indywidualnie najlepiej spisali się: w grupie młodszej - Jakub Miś w kat. 25 kg wywalczył I miejsce, a Rafał Lipiński zajął w tej kategorii III miejsce. W kat. 27 kg Mateusz Ropiak zdobył I miejsce, Kacper Grondys w kat. 29 kg zdobył II miejsce, Mateusz Kaczor w kat. 32 kg był II, Sebastian Wild w kat. 60 kg wywalczył II miejsce.

W grupie starszej pierwsze miejsca zajęli - Marcin Orliński w kat. 35 kg, Remigiusz Feledyn w kat. 46 kg, Marcel Elias w kat. 100 kg, drugie miejsca zajęli - Łukasz Ropiak w kat. 35 kg, Damian Dąbrowski w kat. 59 kg, Michał Bala w kat. 73 kg, a trzecie miejsca zajęli - Damian Orliński w kat. 42 kg, Maciej Tomaszewski w kat. 66 kg. Gratulujemy podopiecznym trenerów Waldemara Obuchowicza i Michała Jóskowskiego.

Dzień wcześniej w Mistrzostwach Europy Kadetek w Zapasach Kobiet rozgrywanych w Bułgarskiej miejscowości Semakow, walczyła Magdalena Błaszczyszyn, zawodniczka ZLKS Zagłębie, której nie udało się wywalczyć medalu przegrywając w walce o brązowy medal z Rumunką Stefanią Priceputu.