REGION, Głuszyca: Zawodnicy UKS „GIM Głuszyca” wrócili z medalami z RPA

Czwartek, 12 czerwca 2014, 16:55
Aktualizacja: Piątek, 13 czerwca 2014, 15:37
Autor: opr.red.
Całe gimnazjum kibicowało Kacprowi Drochomireckiemu oraz Kamilowi Decowi, oglądając na żywo relację z Mistrzostw Świata w Trójboju Siłowym Klasycznym w Republice Południowej Afryki. Pod opieką trenera Jacka Kędzierskiego Uczniowski Klub Sportowy "GIM Głuszyca" wystartował i ustanowił nowe rekordy Polski.

We wtorek 2 czerwca w sesji popołudniowej wystąpił nasz pierwszy reprezentant - Kacper Drochomirecki. W swoim debiucie na Mistrzostwach Świata zajął czwarte miejsce w kategorii wagowej do 59 kg juniorów do lat 18 z wynikiem 370 (140 + 82,5 + 147,5) kg. Brązowy medal był dosłownie na wyciągnięcie ręki i został rozstrzygnięty wagą ciała, gdyż Marco Jacobs z Republiki Południowej Afryki uzyskał identyczny rezultat, lecz był o 45 dag lżejszy. Najlepszym zawodnikiem tej kategorii okazał się Sergey Tchizhikov z Rosji, a drugie miejsce zajął Braik Malek z Libii. Na pocieszenie Kacprowi przypadł mały srebrny medal za przysiad, zaś wynik 140 kg jest nowym rekordem Polski juniorów do lat 18.

Kamil Dec powtórzył swój sukces sprzed roku i ponownie zdobył brązowy medal w Mistrzostwach Świata w Trójboju Siłowym. Tym razem Kamil startował w kategorii wagowej do 66 kg juniorów do lat 18 i uzyskał wynik 475 kg (172,5 + 110 + 192,5). Walka o medale była ostra i trwała do ostatniego podejścia. Najlepszym zawodnikiem okazał się Ihar Yuzapchuk z Białorusi, zaś drugie miejsce zajął Aleksei Schankin. Kamil przy okazji występu ustanowił nowe rekordy Polski w przysiadzie i w łącznie w trójboju.

- Ten wyjazd to ogromne zadanie logistyczne i finansowe. Nie udałoby się sfinansować kosztów tej imprezy, gdyby nie wsparcie sponsorów oraz determinacja i zaangażowanie dyrektora GP Głuszyca Ewy Dorosz, za co ogromnie dziękujemy – mówią zawodnicy i trener UKS „GIM Głuszyca”.