Czytających: 5040

Europa: Zawalił ostatnie strzelanie

Wtorek, 28 sierpnia 2018, 13:16
Ondrej Moravec po raz trzeci w karierze został mistrzem świata w biathlonie na nartorolkach. Czech triumfował w biegu pościgowym. W Novym Meście dobrze spisał się Grzegorz Guzik, który zanotował jeden z lepszych czasów dnia.

Sobotni sprint padł łupem Czechów. Na podium uplasowali się Michal Krcmar, Ondrej Moravec i Tomas Krupcik. Ostatni z nich w biegu pościgowym zawiódł na całej linii i z medalowej lokaty osunął się aż na szesnaste miejsce. Krcmar i Moravec pierwsze trzy okrążenia pokonywali wspólnie. Podczas pierwszego strzelania w stójce Krcmar spudłował dwukrotnie, dzięki czemu jego bardziej doświadczony rodak objął samodzielne prowadzenie, którego nie oddał już do końca. Dla Moravca to już trzecie złoto w karierze – poprzednie dwa wywalczył w 2014 roku.

Krcmar bezbłędnym czwartym strzelaniem uratował dla siebie srebrny medal. Na trzecie miejsce, z siódmego, awansował Artem Pryma z Ukrainy.

Początkowo świetnie spisywał się Mateusz Janik z Borówna, który pierwsze trzy strzelania zaliczył bez niecelnych strzałów. Pozwoliło mu to awansować aż na siódme miejsce. Niestety Polak nie wytrzymał presji i podczas ostatniej próby strzeleckiej aż trzykrotnie posłał strzały poza cel, co oznaczało spadek na początek trzeciej dziesiątki. Biathlonista AZS AWF Wrocław został sklasyfikowany na 22. miejscu.

Bardzo dobry występ zaliczył Grzegorz Guzik, który z dwoma karnymi rundami awansował aż o osiemnaście lokat – z 35. miejsca na starcie na 17. pozycję na mecie. Polak miał ósmy wynik biegu, a odejmując różnice czasowe ze sprintu uzyskałby czwarty rezultat!

Źródło: Polski Związek Biathlonu