MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 5 sierpnia
im. Mariana, Marii, Stanisława

Zatrzymać w służbie

Wiadomości: Wałbrzych/Kraj
Niedziela, 14 czerwca 2020, 8:29
Aktualizacja: Poniedziałek, 15 czerwca 2020, 8:54
Autor: red
Fot. gov.pl
– Chcemy zatrzymać Was w służbie i oferujemy atrakcyjne warunki pracy – powiedział Mariusz Kamiński, minister spraw wewnętrznych i administracji. – To ważny sygnał dla doświadczonych funkcjonariuszy, którzy mają szereg sukcesów na swoim koncie – dodał.

Przyjęty 9 czerwca przez Radę Ministrów projekt ustawy dotyczący służb mundurowych wprowadza m.in. świadczenia motywacyjne po 25 latach służby, wzmocnioną ochronę prawną funkcjonariuszy oraz korzystniejsze zasady naliczania ekwiwalentu za niewykorzystany urlop.

Rząd przyjął projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach dotyczących wsparcia służb mundurowych nadzorowanych przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych oraz Służby Więziennej, przedłożony przez ministra spraw wewnętrznych i administracji.
– Dziś polski rząd zatwierdził i przyjął projekt ustawy o wsparciu służb mundurowych podległych MSWiA. Ten projekt lada moment trafi do Sejmu, będzie szybko procedowany i mam nadzieję, że nowe przepisy prawa wejdą w życie już w sierpniu br. – powiedział szef MSWiA.

Projekt wprowadza prawo funkcjonariuszy do świadczenia motywacyjnego. Jeśli funkcjonariusz Policji, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej czy Służby Więziennej zamiast odejść na emeryturę zdecyduje się pozostać w służbie, uzyska dodatek motywacyjny. Będzie on przyznawany po 25 latach służby w wysokości 1,5 tys. zł brutto miesięcznie lub po 28,5 latach służby w wysokości 2,5 tys. zł brutto miesięcznie. Dodatek motywacyjny będzie powszechny. Świadczenie motywacyjne będzie przysługiwać funkcjonariuszom, którzy uzyskali pozytywną opinię służbową oraz przeciwko którym nie toczy się postępowanie karne lub dyscyplinarne.

Twoja reakcja na artykuł?

5
17%
Cieszy
4
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
6
21%
Złości
14
48%
Przeraża

Czytaj również

Wałbrzych jest w setce

Biwak Survivalowy

Dlaczego warto wybrać wyjątkowy prezent na 18?

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Co z medykami 14-06-2020 10:57
Co z lekarzami i pielęgniarkami, opiekunami medycznymi, ratownikami, fizjoterapeutami ? którzy bardzo są potrzebni a ich brakuje w Polsce. Ratują nasze zdrowie czy ważniejsi są reporterzy z TVP którzy dostali 2 miliardy od personelu medycznego ?
~Acim 14-06-2020 11:48
Sorry ale policja i częściowo wojsko straciły wiele w oczach zwyklych ludzi przez swoje dzialania w oststnich tygodniach. Wieloletni wysilek odbudowy wizerunku poszedl na spacer. Ale zawsze i wszędzie znajdą sie chetni za ten czy inny plus do gorliwego li...ia d..y mocodawców.
~sceptyk 15-06-2020 8:27
Bojówki zomo odżegnywali od czci i wiary, milicja była be, a co teraz tworzą. Hipokryci do potęgi entej!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wakacje z MCK

Pożegnają maestro

Zagrożenie dla rozwoju

Petycja do prezydenta

Wakacje z OSiR–em