Zielona Góra: Zastal za mocny

Niedziela, 12 września 2010, 9:59
Aktualizacja: 10:00
Koszykarze Górnika nie mieli szans w starciu z Zastalem
Koszykarze Górnika ulegli zdecydowanie w Zielonej Górze miejscowemu Zastalowi w kolejnym meczu sparingowym koszykarzy.

Zastal Zielona Góra to beniaminek Tauron Basket Ligi.

Pierwsza kwarta w wykonaniu biało-niebieskich była całkiem niezła, choć przewaga zielonogórzan nie podlegała dyskusji. Miejscowi mieli szczególnie dużą przewagę w walce pod tablicami. Nasi walczyli ambitnie, ale z minuty na minutę przewaga gospodarzy rosła. Do przerwy Zastal prowadził 52-35. Trzecia kwarta to dominacja koszykarzy Zastalu. Zespół Górnika nie był w stanie przeciwstawić się sile fizycznej zawodników z Zielonej Góry. Niemniej, choć sparing nasi ulegli wysoko, bo 68-104, to z pewnością, doświadczenia wyniesione z tego meczu przyniosą korzyści w spotkaniach ligowych.

Po raz kolejny należy wyróżnić nowych zawodników w barwach wałbrzyskiego zespołu. Ustarbowski był najskuteczniejszym zawodnikiem, a Nitsche i Kietliński też wypadli przyzwoicie.

Zastal Zielona Góra - Górnik Wałbrzych 104-68 (25-18, 27-17, 35-19, 17-14)