Wałbrzych: Zastal za mocny

Środa, 25 grudnia 2019, 19:04
Aktualizacja: Czwartek, 26 grudnia 2019, 10:18
Koszykarscy juniorzy wałbrzyskiego Górnika ulegli na własnym parkiecie Zastalowi Zielona Góra różnicą 20 punktów.

W pierwszej kwarcie wałbrzyszanie kompletnie nie umieli znaleźć sposobu na powstrzymanie ataków zielonogórzan i stąd po 10 minutach goście prowadzili różnicą 15 punktów. W ekipie gości nie do zatrzymania był Jakub Więckowski, który w całym spotkaniu zdobył aż 39 punktów. W drugiej ćwiartce biało-niebiescy prezentowali się dużo lepiej i w efekcie nieco zniwelowali różnicę punktową i po 20 minutach było 40-49. W naszej ekipie dobre zawody rozgrywał Jakub Niziński, a starali się go dzielnie wspierać Mateusz Stankiewicz i Julian Pieprzyk. O losach meczu zadecydowała trzecia kwarta, którą wałbrzyszanie kompletnie przespali. Grali nieskutecznie, a do tego znów na zbyt wiele pozwalali gościom w ataku i stąd po 30 minutach było praktycznie po meczu (52-78). W ostatniej ćwiartce Zastal kontrolował wydarzenia na parkiecie i spokojnie utrzymywał bezpieczny dystans. Na pocieszenie Górnikom pozostaje fakt, że nie dali przeciwnikowi zdobyć 100 punktów.

Górnik Trans.eu Wałbrzych - SKM Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra 78:98 (16:31, 24:18, 12:29, 26:20)

Górnik: Niziński 23, Stankiewicz 19, Pieprzyk 18, Bedla 7, Rasztar 7, Skwark 2, Dominiak 2, Wasilewicz 0.