MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 3 sierpnia
im. Lidii, Nikodema

Zasłużeni dla głuszyckiego włókniennictwa

Wiadomości: REGION, Głuszyca
Wtorek, 14 maja 2019, 8:35
Aktualizacja: 9:27
Autor: red
Fot. organizatorzy
Kolejna grupa mieszkańców Głuszycy została wyróżniona przez Burmistrza Romana Głoda zaszczytną statuetką „Zasłużonego dla Włókiennictwa”.

Wśród wyróżnionych jak co roku znaleźli się długoletni pracownicy byłych głuszyckich Zakładów Przemysłu Bawełnianego „Piast” oraz Zakładu Przemysłu Wełnianego „Argopol”.
- Organizowane już po raz piąty w naszej Gminie Święto Włókiennika jest wyrazem upamiętnienia pracy i zaangażowania głuszyckich włókienników. Szacunek i pamięć o lokalnej historii stanowią nieodzowne elementy budowania lokalnej tożsamości - powiedział w czasie uroczystości Roman Głód.

Oprócz wyróżnionych statuetkami na uroczystość przybyli Posłanka na Sejm RP Izabela Katarzyna Mrzygłocka, Zastępca Burmistrza Grzegorz Szymański, Przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Milczarek oraz radni miejscy, a także dyrektorzy gminnych placówek oświatowych, byli pracownicy głuszyckich zakładów i mieszkańcy Gminy. Galę uświetnił występ zespołu Electric Roosters. Uroczystość poprowadziła dyrektor Centrum Kultury-MBP Sabina Jelewska, która podziękowała Janinie Czaickiej oraz Jerzemu Janusowi, a także pracownikom CK-MBP za pomoc w organizacji uroczystości.

Twoja reakcja na artykuł?

1
14%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
29%
Smuci
0
0%
Złości
4
57%
Przeraża

Czytaj również

72–latek zabił swoją konkubinę

Jak napisać wniosek o rozłożenie długu na raty? Krok po kroku

Nagrody artystyczne

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~turysta 14-05-2019 9:57
Ale obłuda poprzednicy rozpieprzyli zakłady w Głuszycy Walimiu Mieroszowie ,a obecna budżetówka na wspomnieniach fotki sobie robi bo nic nie mogą ,, wymyślić ,, by w zamian po zakładach przybyło miejsc pracy ,,, oprócz sztolni ,,,
~pracownik 14-05-2019 10:36
tyle ludzi pracowało w włókiennictwie z ościennych gmin i nikt o nich nie pamięta. Nie są zapraszani na święto włókiennictwa. Tak jakby ich nie było. Wstyd organizatorzy. Kisicie się we własnym kotle od kilku lat i o innych włókiennikach zapominacie. Wstyd i jeszcze raz wstyd !!!!!
~Dr.1960 14-05-2019 13:10
P. Mrzygłocka się pomyliła to nie festyn myśliwski z darmowym bigosem.Miała szczęście,że jej nie nakopali,bo to jej koledzy ,Balcerowicz, Lewandowski z obecnej PO,POKO, lub KE już nie łapię wywalili w powietrze całe nasze włókiennictwo .Idziemy teraz do wyborów ,pamiętajmy o tym jak nas zeszmacili.
~Grazyna 15-05-2019 17:21
Pani Mrzugłocka nie ma wstydu !
~Krystyna 16-05-2019 16:14
Pani Mrzygłocka to coraz to w krecjach z wesel lat 80 wystepuje. Pora zmienic krawcowa bo te garsonki to rodem z PRL plus te korale wiecznie.
~Gienia 16-05-2019 16:15
A Powązkowa była?Gdzie te ciotki z Górnosląskiej?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Petycja do prezydenta

Lato w Palmiarni

Nowy prezes WSSE

Co z handlem w niedzielę?

Zagrożenie dla rozwoju