MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 6 lipca
im. Dominiki, Łucji

Zapowiedź Gwiazd VI Festiwalu „Nie tylko Gospel” cz. 1

Wiadomości: REGION, Mieroszów
Sobota, 18 maja 2019, 6:33
Autor: red
Fot. Mieroszowskie Centrum Kultury
W dniach 5–7 lipca w Mieroszowie odbędzie się znana w regionie impreza – Festiwal "Nie tylko gospel". Prezentujemy gwiazdy Festiwalu.

Orkiestra Klassik Modern istnieje od maja 2005 roku i od tego czasu uświetnia swoją obecnością różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, a także imprezy organizowane dla świata biznesu. Orkiestra została założona z inicjatywy wiolonczelisty Romana Samostrokova i składa się z doświadczonych muzyków, którzy wcześniej występowali w różnych orkiestrach i zespołach kameralnych we Wrocławiu i innych miastach Polski oraz za granicą. W pierwszym okresie działalności orkiestra Klassik Modern występowała z udziałem takich muzyków, jak prof. Ulrich Grosser (główny dyrygent „Igor & Valery Ojstrach Philharmony Orchestra” w Brukseli) czy prof. Andrzej Chorosiński. Kierownictwo artystyczne orkiestry objął Roman Samostrokov.

Roman Samostrokov urodził się w rodzinie muzycznej we Lwowie. Naukę gry na wiolonczeli rozpoczął w wieku 6 lat, w rodzinnym mieście w Szkole Talentów. Akademię Muzyczną ukończył we Lwowie, gdzie za wybitne osiągnięcia uzyskał stypendium Mera Miasta, Prezydenta Ukrainy oraz Maurice Rubeli w Genewie. W latach 1996-1999 studiował w Szwajcarii w Akademii Muzyki Neuchatel pod kierunkiem prof. L. Aeshliman.

Jest laureatem nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Youth w Chersoniu, na Międzynarodowym Konkursie w Kijowie im. S. Prokofiewa i na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Kijowie im. N. Łysenki.

Występował w wielu krajach Unii Europejskiej oraz Izraelu. W Polsce jako solista współpracował z wieloma znanymi dyrygentami i zespołami. W swoim repertuarze jako solista ma koncerty wiolonczelowe Boccheriniego, Haydna, Brahmsa, Prokofiewa, Szostakowicza, Lalo, Elgara, Monna, Beethovena, Schumanna oraz Czajkowskiego. Ma na swoim koncie nagrane płyty CD. Jest dyrektorem muzycznym Orkiestry Kameralnej „Klassik Modern” działającej przy Filharmonii w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

2
40%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
40%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kino pod chmurką

Przyjedzie Duda

Oby pogoda dopisała

Wraca stand–up

Premiera w Lalkach

Koronawirus wciąż obecny

Rozwaga nad wodą

Przychodnia "Krzysztof" przyjmuje zapisy