MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 6 lipca
im. Dominiki, Łucji

"Zapolska Superstar" rusza w Polskę

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 26 października 2016, 6:42
Autor: red
Fot. użyczone
Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu już po raz czwarty wyrusza w trasę ze swoim spektaklem w ramach programu TEATR POLSKA!

Tym razem spektakl "ZAPOLSKA SUPERSTAR (jak przegrywać, żeby wygrać)" w reż. Anety Groszyńskiej rozpoczyna objazd po Polsce i zawita do ośmiu miast, na terenie trzech województw. Pokazom towarzyszą działania edukacyjne.

Program TEATR POLSKA realizowany od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego powstał, by ułatwiać dostęp do oferty teatralnej przez wspieranie aktywności teatrów poza ich siedzibami i umożliwić prezentacje spektakli w miejscowościach
mających utrudniony dostęp do kultury. Dzięki dofinansowaniu w ramach programu teatry instytucjonalne oraz organizacje pozarządowe mają możliwość zorganizowania pokazów spektakli w miastach, w których nie ma teatrów instytucjonalnych.

Tymczasem w niedzielę, 23 października, zakończył się XVI Festiwal Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość Przedstawiona" w Zabrzu. Trzy aktorki - Sara Celler-Jezierska, Joanna Łaganowska i Irena Sierakowska
- wykonawczynie roli ZAPOLSKIEJ - otrzymały wyróżnienia aktorskie za role w spektaklu "Zapolska Superstar (czyli jak przegrywać, żeby wygrać)" w reżyserii Anety Groszyńskiej.

Czytaj również

Zagospodarowali szczyt

Projekt warty polecenia

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~## 26-10-2016 9:47
Wspaniały Szaniawski. Najlepszy !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oby pogoda dopisała

Drugie spotkanie z BMK

Mierzą prędkość

Wraca stand–up

Popierają Dudę