Zalogowanych: 6

Kartuzy: Zapaśnicy wrócili z Kartuz z medalami

Czwartek, 11 lutego 2010, 14:13
Aktualizacja: 14:29
115 zawodników wystartowało w I zawodach Pucharu Polski Seniorów w Stylu Klasycznym rozegranych w Kartuzach. Do rywalizacji przystąpiło pięciu zapaśników Zagłębia Wałbrzych oraz jeden Herosa Czarny Bór.

W wadze do 55 kilogramów Dawid Tejchman (Zagłębie) wywalczył brązowy medal. Wałbrzyszanin musiał uznać jednie wyższość Dawida Erestic z Unii Racibórz oraz Piotra Kneć z Pogoni Ruda Śląska.

W kategorii do 60 kilogramów rywalizacja była bardzo zacięta. Do turnieju przystąpiło bowiem 22 zawodników. Wałbrzyszanin Marcin Hader odpadł po drugiej rundzie zajmując niestety dopiero 14 pozycję. Wygrał Sylwester Charzewski z Gryfa Chełm.

Jeszcze trudniejszą przeprawę w swojej grupie wagowej (do 74 kg) mieli Damian Szczelina z Herosa oraz Patryk Eksterowicz z Zagłębia. Wałbrzyszanin odpadł po pierwszej rundzie i uplasował się na 22 miejscu, wśród 25 zawodników, natomiast Damianowi Szczelinie udało się przedrzeć się do pierwszej ósemki, zajmując ostatecznie 5 pozycję w zawodach.

Waga do 84 kilogramów była szczęśliwa dla dwóch zagłębiaków. Marcin Nowakowski wywalczył brązowy medal, a Michał Jóskowski zakończył rywalizację na drugiej pozycji, przegrywając w wielkim finale jedynie z Damianem Janikowskim ze Śląska Wrocław.

W klasyfikacji zespołowej Zagłębie Wałbrzych zajęło tym razem 4 miejsce z 65 punktami, a Heros Czarny Bór, reprezentowany przez jednego zawodnika, uplasował się na 17 pozycji. Zwyciężyła ekipa Śląska Wrocław.