Czytających: 4167

Warszawa: Zapaśnicy tym razem bez medali

Poniedziałek, 22 lutego 2010, 17:58
Aktualizacja: 18:04
Dwóch zawodników Zagłębia Wałbrzych oraz jeden reprezentant Herosa Czarny Bór wystąpiło podczas II Pucharu Polski w Zapasach w Stylu Klasycznym, który odbył się w Warszawie. Do rywalizacji przystąpiło 113 zapaśników z całej Polski.

Dwaj wałbrzyszanie Michał Jóskowski oraz Marcin Nowakowski wystartowali w wadze do 84 kilogramów. Pierwszy z naszych sportowców był bliski zdobycia medalu, ale ostatecznie uplasował się na 5 pozycji. Michał Nowakowski niestety zajął ex aequo ostatnie 15 miejsce. Tę kategorię wagową wygrał Damian Janikowski ze Śląska Wrocław.

Blisko szczęścia w kategorii >86 był Damian Szczelina z Herosa Czarny Bór, ale podobnie, jak Michał Jóskowski przegrał on walkę, która decydowała o awansie do strefy medalowej i zajął 5 miejsce. W gronie 20 zawodników najlepszy okazał się Jakub Tim z Sobieskiego Poznań.