MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 29 maja
im. Magdaleny, Urszuli

Zaparkuj samochód w centrum miasta. Ale gdzie?

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 13 sierpnia 2010, 12:33
Aktualizacja: Sobota, 14 sierpnia 2010, 10:08
Autor: PAW
Miejsc parkingowych w centrum miasta wciąż brakuje
Fot. red
W centrum Wałbrzycha trwa rewitalizacja. Roboty idą pełną parą, a miasto poprawia swój wizerunek. Jeden problem pozostaje jednak wciąż nierozwiązany. Brakuje odpowiedniej ilości miejsc parkingowych.

Niemal wszyscy mieszkańcy Wałbrzycha wiedzą, że parkowanie w centrum miasta jest drogą przez mękę. W godzinach szczytu brakuje miejsc parkingowych, a kierowcy czyhają, aby znaleźć dla siebie kawałek placu.
- Czasem nawet kilkanaście minut jeżdżę w kółko, żeby wreszcie znaleźć kawałek miejsca – mówi Józef Strychula. – Najczęściej wykorzystuję fakt, że akurat inny kierowca zwalania miejsce parkingowe.

Podobnie do pana Józefa robi zresztą znaczna część kierowców. Inni, mniej cierpliwi, parkują gdzie popadnie – na podwórkach, przy wjazdach na podwórka czy stoiskach handlowych. Często nie są to miejsca przeznaczone do parkowania, ale cóż zrobić - takie życie.
- Zwracałam wiele razy uwagę kierowcom, żeby nie parkowali samochodami pod moimi oknami, ale niewiele to daje. Często kończy się to kłótniami, a kierowcy i tak dalej tu parkują – opowiada Czesława Bogusz, mieszkająca w centrum Wałbrzycha.

Na kierowcach parkujących w niedozwolonych miejscach zarabia straż miejska. Strażnicy, którzy dosyć często patrolują okolice Rynku, wychwytują kierowców nie stosujących się do przepisów i karzą ich mandatami. W samym Rynku nie wolno parkować. Ktoś powie, że przecież zaraz obok Rynku jest parking przy ulicy Rycerskiej. I faktycznie parking jest, ale wielu kierowców nie chce z niego korzystać.
- Nie chodzi o cenę, bo wiem, że za parking trzeba zapłacić. Chodzi o to, jak wygląda ten parking. Pełno dziur, a wiem też, że czasem dochodzi na nim do drobnych kolizji – mówi Wojciech Bular.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wałbrzych Centrum

GCB–K teraz online

Raport prezydenta

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Wojti 13-08-2010 15:07
W Wałbrzychu przydało by się rozbudować miejsca parkingowe i stworzyć Parkingi Piętrowe, na pewno zrobiło by się luźniej na mieście. Czy ktoś próbował zorganizować coś takiego?
~krzysiek 13-08-2010 16:45
Tak pan kruczkowski to moż wybudować parking piętrowy jedynie przy jakimś kościele dla mocherów
~Jose 13-08-2010 17:08
Ile zapłaciliście temu modelowi za pozowanie ?? :D
~w74 13-08-2010 19:05
Dziwnym trafem nigdy nie miałem problemów z parkowaniem w okolicach godziny 8mej w okolicach magistrackiego...
~BEntham 13-08-2010 20:35
Pawel gratuluje :D Jestes w rozkladowce :D
~WWO 14-08-2010 9:00
nie jest az tak zle,bez przesady.ale parkometry nie wydaja reszty i nie mozna wykupic któtszego postoju niz pól godziny ,to troche wyciaganie na sile kasy od ludzi.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tunel w Szczawnie

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Powiat dba o pracowników

Wypożyczysz rower

Dotrzymali słowa