MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Zamontowali alkomat

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Czwartek, 12 września 2019, 6:35
Aktualizacja: Piątek, 13 września 2019, 8:47
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Tuż za drzwiami głównego wejścia do Komisariatu Policji w Boguszowie–Gorcach zamontowany został alkomat. Każdy kto ma wątpliwości, czy może wsiąść za kierownicę pojazdu, powinien przyjść do budynku przy ul. Głównej 32a i sprawdzić swój stan trzeźwości.

Alkomat jest dostępny dla wszystkich mieszkańców tuż za drzwiami wejściowymi do budynku - przy stanowisku dyżurnego komisariatu. Warto z niego skorzystać zanim ruszymy nawet w krótką podróż swoim pojazdem, a nie mamy pewności, czy jesteśmy trzeźwi. Jak wykonać pomiar? Wystarczy pobrać słomkę i włożyć ją w otwór pomiarowy urządzenia. Następnie nacisnąć guzik uruchamiający alkomat i postępować zgodnie z instrukcjami widocznymi na ekranie. Działania profilaktyczne wałbrzyskiej Policji - związane z darmowym udostępnieniem dla mieszkańców urządzenia do badania stanu trzeźwości - mają ograniczyć liczbę nietrzeźwych kierujących na drogach.

Pamiętajmy. Jeżeli alkomat wskaże nam wynik od 0,2‰ do 0,5‰ alkoholu w organizmie jesteśmy w stanie po użyciu alkoholu i odpowiadamy za popełnienie wykroczenia. Jeżeli natomiast wskaże wynik wyższy niż 0,5‰ znajdujemy się w stanie nietrzeźwości i odpowiadamy za popełnienie przestępstwa. W obu przypadkach zatrzymanie do kontroli drogowej przez policjantów zakończy się odebraniem prawa jazdy na dłuższy czas, wysoką grzywną, a w przypadku popełnienia przestępstwa nawet karą pozbawienia wolności do lat 2.

Twoja reakcja na artykuł?

6
50%
Cieszy
1
8%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
8%
Złości
4
33%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wyremontowane chodniki

Jak wybrać idealną makijażystkę na ślub? 4 porady

Asfalt położony

Kilka słów o wsparciu dla Wałbrzycha

Ekologicznie w Wałbrzychu

Chcą pieniędzy na stadion

Przelew dla Wałbrzycha

Możemy pomóc zwierzętom