MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 6 lipca
im. Dominiki, Łucji

Zamknięcie drogi do Książańskiego Parku Krajobrazowego

Wiadomości: REGION, Świebodzice
Piątek, 24 maja 2019, 10:13
Aktualizacja: 10:14
Autor: red
Fot. UM Świebodzice
Pojawiła się w ostatnich dniach informacja o niepokojącym postępowaniu nowego właściciela gruntów położonych na ul. Solnej w Świebodzicach.

W poniedziałek prywatny przedsiębiorca, do którego należą działki, graniczące z wejściem na teren Książańskiego Parku Krajobrazowego rozpoczął ogradzanie terenu.

Niestety zrobił to w sposób dla władz miasta i mieszkańców niewłaściwy i niezrozumiały, gdyż ogrodzenie zamknęło możliwość wejścia do lasu od strony ul. Solnej. Nikt z zaniepokojonych osób próbujących interweniować nie otrzymał żadnej informacji na temat prawnych uwarunkowań takiej decyzji. Ponadto ogrodzenie ustawione jest z naruszeniem granic działek osób trzecich.

Trakt leśny użytkowany jest od wielu lat przez mieszkańców i turystów wędrujących do Zamku Książ, do ruin Zamku Cisy oraz rezydencji Ma Fantaisie należącej do Księżnej Daisy. Po publikacjach medialnych dotyczących zamknięcia drogi ogrodzenie zostało usunięte.

Fakt budzi ogromne emocje społeczne, ponieważ nie podano informacji czy brama zniknęła na stałe. Dlatego władze miasta, obiecują śledzić sprawę i informować mieszkańców o jej postępach.

Źródło: UM Świebodzice

Twoja reakcja na artykuł?

1
9%
Cieszy
1
9%
Hahaha
1
9%
Nudzi
1
9%
Smuci
1
9%
Złości
6
55%
Przeraża

Czytaj również

Przyjedzie Duda

Sprzątali Chełmiec

Modne wzory paznokcie hybrydowe 2020 – galeria zdjęć

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ 24-05-2019 10:23
Święte prawo własności???!!!
~kargul 24-05-2019 14:29
bardziej bym obstawiał postawę "bo na moje niebo wlata"
~obserwatorrr 24-05-2019 18:33
co za dupek z tego typa...
~obserwatorrr 24-05-2019 21:49
Mając wgląd w mapy geodezyjne tego terenu to można powiedzieć że sprawa ta śmierdzi. Prawdopodobnie dlatego właściciel oraz gmina Swiebodzice i Powiat się obs.rały ze strachu że w papierach i granicach działek jest namieszane- ciekawa sprawa przez kogo. Należy obserwować ten temat i sprawdzić księgi wieczyste działek.
~Moherowy Pisior 25-05-2019 17:39
Budowa ogrodzenia wymaga decyzji administracyjnej. Jeżeli została wydana, to zawiera wszystkie uzgodnienia z zainteresowanymi stronami. Jeżeli decyzja nie została wydana, właściciel grodzi SWÓJ teren niezgodnie z prawem. Geodeta również nie wypalikował granic działki, z tego co można z artykułów wywnioskować. Do zamku Cisy prowadzi zielony Szlak Zamków Piastowskich, położony po północnej stronie byłego zbiornika "Termetu", tamtędy też mogą turyści obejść teren prywatny i wejść do Książańskiego Parku Krajobrazowego, tak więc nie ma o co bić piany w tym temacie, a właściciel terenu może pozwać dziennikarzy o podawanie fake-newsów. Gorzej, że przez posesję prowadzi nieujęta w katastrze droga dojazdowa do ujęcia wody pitnej na Czarcim Potoku. Skoro tam jej nie ma, to mimo że fizycznie istnieje, ale prawnie nie i to urzędnicy dali ciała a dojazd do ujęcia się skończył, bowiem nośności mostków na potoku, które pozwalały by ominąć pojazdom prywatny teren nie znam.
~GRZEŚ 12-06-2019 14:20
do: ~Moherowy Pisior (17:39)
Ogrodzenie nie wymaga pozwolenia na budowę, więc nie potrzeba decyzji administracyjnej. Takowa potrzebna jest tylko w pewnych przypadkach (wysokość płotu itp.). COż się czepiacie właściciela? Kupił za własne pieniądze to i grodzi. Wy zrobilibyście inaczej? To pościągajcie furtki i porozpinajcie siatki. Czepiajcie się tego co to sprzedał!
~mm69 26-05-2019 9:17
Będzie miał bramę hehe jak i kamerki i cały ten głupi pomysł na rekreację. Już mu miejscowi pokażą własność.
~Troll 27-05-2019 0:55
Świetna poromocja ale to nic, bo zgłosił sie do mnie pracownik z prosektorium i powiedział, że swoją cieżką i uczciwą pracą chciałby się do promocji Wałbrzycha jakoś przyłożyć.Mój sąsiad prokuratror powiedział mu,że też sie przyłożyz urzędu, ale tamten facio szybko zwiał.O co mu do cholery chodziło??

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Duda w Wałbrzychu

Przychodnia "Krzysztof" przyjmuje zapisy

Absolutorium to formalność

Koronawirus wciąż obecny

Drzewa za frekwencję