MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 13 sierpnia
im. Diany, Heleny

Zamieszanie wśród udziałowców

Wiadomości: REGION
Wtorek, 14 lipca 2020, 13:28
Aktualizacja: Czwartek, 16 lipca 2020, 7:55
Autor: red
Fot. archiwum
Prezentujemy oświadczenie 7 gmin udziałowców Spółki Sanikom. Z naszego regionu pod oświadczeniem podpisały się samorządy Starych Bogaczowic, Czarnego Boru, Boguszowa–Gorc, Mieroszowa.

Szanowni Państwo, mieszkańcy regionu, pracownicy Spółki Sanikom

Na ostatnim Walnym Zgromadzeniu (29 czerwca i 1 lipca), większościowi udziałowcy Spółki Sanikom odwołali burmistrza Wojcieszowa ze stanowiska przewodniczącego Rady Nadzorczej. Skład Rady Nadzorczej został uzupełniony i obecnie zasiada w niej 4 przedstawicieli gmin udziałowców oraz 2 przedstawicieli załogi.
Naszym zdaniem zmiany takie były konieczne, by zapewnić lepszy właścicielski nadzór nad działaniami Zarządu Spółki. Nowa Rada dostała od nas zadania dokładnego zbadania kondycji ekonomicznej firmy, jak również współpracy z Zarządem w celu jej poprawy. Jest to sprawa pilna, gdyż Sanikom wypracował w ubiegłym roku milionowe straty, które mogą przełożyć się na budżety gmin udziałowców i pośrednio mieszkańców tych gmin. Równie niepokojące wyniki zanotował w pierwszych miesiącach bieżącego roku. Straty Spółka pokrywa rekompensatami, czyli fakturami, za które płacimy my, udziałowcy, a tak naprawdę mieszkańcy naszych gmin, do których zmuszeni jesteśmy występować z kolejnymi podwyżkami za odbiór odpadów.

Uważamy, że taka sytuacja jest dłużej nie do utrzymania. Błędnym przekonaniem jest takie, że jedynym sposobem na uzdrawianie Spółki jest nieustanne do niej dopłacanie. To daje efekt spirali cen, którą czas wreszcie zatrzymać. Nowa Rada razem z Zarządem ma wypracować skuteczne sposoby, które poprawią kondycję spółki, jednak nie kosztem mieszkańców.

Szanowni Państwo, w naszych działaniach kierujemy się dobrem firmy, a także interesem mieszkańców naszych gmin. Jako gminy założyciele tej Spółki nie możemy patrzeć obojętnie na jej pogarszającą się sytuację. Firma działa na naszym terenie, jej pracownicy są mieszkańcami naszych gmin. Z tych powodów jesteśmy żywotnie zainteresowani dalszym rozwojem Spółki. Nie możemy go jednak finansować kosztem nieustannych podwyżek cen dla mieszkańców. W rozmowie z przedstawicielami załogi Spółki, jak odbyła się w kamiennogórskim ratuszu 13 lipca, opowiedzieliśmy o motywach naszych działań i o planach na dobrą przyszłość Sanikomu. Mając to na względzie, zapraszamy do współpracy wszystkich udziałowców. Także tych wójtów i burmistrzów, którzy 1 lipca wyszli z Walnego Zgromadzenia, przez co sami pozbawili się wpływu na sprawy Spółki.

Gmina miejska Kamienna Góra
Gmina Lubawka
Gmina Boguszów-Gorce
Gmina wiejska Kamienna Góra
Gmina Mieroszów
Gmina Czarny Bór
Gmina Stare Bogaczowice

Twoja reakcja na artykuł?

3
38%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
25%
Złości
2
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Uchwała krajobrazowa

Most już otwarty

Inkubator do końca roku

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~olo 14-07-2020 16:56
Trzaskowski przegrał wybory i cisza , brak tematu i chęci redakcji do pisania ,jest żałoba POKO , a temat śmieci przy tej organizacji ,budżecie i technice jest zawsze aktualny
~ik 14-07-2020 17:10
do: ~olo (16:56)
Boisz się że jakiś przekręt PiSowski wyskoczy ? spółka tyle lat funkcjonowała nagle ma się źle i coś zmieniają.
~olo 14-07-2020 19:36
do: ~ik (17:10)
Trzaskowski przegrał za gnojowice którą wpuscił do Wisły i Bałtyku ,która teraz pływa po Bałtyku ,bo wyparować nie mogła ,
~marcin 14-07-2020 18:15
to jest spółka komunalna Czytaj miejska
~Wraca Stare 14-07-2020 19:07
Będą kradli.
~Seba 15-07-2020 12:23
Niech pozostałe gminy podniosą ceny za odpady i Bbedzie ok. Ktoś tam ewidentnie łapy chce wsadzić żeby spółkę rozpieprzyć.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Biwak Survivalowy

Jaki jest stan gminy?

Petycja do prezydenta

Górnik gotowy

Połączenie WORD–ów